کتاب ده نفر قزلباش

Dah Nafar Ghezelbash
(زندگی شاه عباس)
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 175,000 | 157,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: دبیر دبیر
    نویسنده:
کد کتاب : 30001
شابک : 978-9642621613
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 896
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 18 آذر

معرفی کتاب ده نفر قزلباش اثر حسین مسرور

یکی از رمان های مهم تاریخی فارسی است، که روایت گر داستان هایی از زمان صفویه می باشد. قصه از زمان شاه طهماسب آغاز می شود و پس از آن به پادشاهان دیگر می پردازد.آغاز نشر داستان به بعد از شهریور 1320 باز می گردد، هنگامی که مردم ایران به دلیل ناکامی ها و محرومیت های گوناگون مایوس شده بودند و دشمنان کمر به نابودی آثار معنوی و خاصیت های نژادی ما بسته بودند. به دنبال انتشار بخشی از داستان در روزنامه اطلاعات، نامه های تقدیر و تشکر به سوی نویسنده روانه شد، لذا انتشار داستان با قوت و نیروی بیشتر ادامه یافت. این امر کمک شایانی به حفظ داستان های تاریخی ادبیات ما کرد.
شخصیت های اصلی داستان چند نفر قزلباش هستند که در راه رسیدن به خواسته های خود از هیچ کوشش و تلاشی فرو گذار نمی کنند و برای خدمت به مرشدان خود پای در عرصه نبرد می گذارند.

کتاب ده نفر قزلباش

حسین مسرور
حسین مسرور سخنیار اصفهانی (۱۲۶۹ - ۱۳۴۷)، نویسنده، مترجم و شاعر متخلص به مسرور.حسین سخن‌یار اصفهانی، فرزند حاجی محمدجواد تاجر کوپایی در سال ۱۲۶۹ خورشیدی در قریهٔ کوهپایه اصفهان به دنیا آمد. پس از انجام تحصیلات مقدماتی به فراگیری صرف و نحو، معانی و بیان، منطق، فقه و اصول و حکمت پرداخت، و سپس به تحصیل در مدارس جدید ادامه داد. پس از پایان تحصیلات به تهران رفت و به استخدام وزارت فرهنگ درآمد و در دارالفنون و دبیرستان نظام به تدریس پرداخت. او زبانهای عربی و فرانسوی و انگلیسی را به‌خوبی می&...