کتاب اگر ما غول بودیم

If We Were Giants
کد کتاب : 44415
مترجم :
شابک : 978-6004629805
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 263
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 فروردین

معرفی کتاب اگر ما غول بودیم اثر دیو متیوز

کایرا دختری کنجکاو، چالاک و بانشاط است و با مردم قبیله اش در دهکده ای رویایی زندگی می کند که توی دهانه ی یک آتش فشان خاموش پنهان است. او و پدرش تنها کسانی هستند که اجازه دارند پایشان را از دیوارهای بلند دهانه ی آتش فشان فراتر بگذارند. کایرا مشغول تمرین است که مثل پدرش قصه گو شود و آن ها با هم از روستایی به روستای دیگر می روند و افسانه های ترسناکی تعریف می کنند تا غریبه ها را از خانه ی مخفی شان دور نگه دارند.
یک روز، کایرا شایعه هایی در مورد مردم عجیب وغریبی به نام «زورگیرها» می شنود و تنهایی از آتش فشان بیرون می رود تا شاید بتواند داستان خودش را ببیند و بسازد. ولی کایرا ناخواسته زورگیرها را به سمت دهکده ی مخفی اش هدایت می کند و آن ها هم داروندار کایرا و هرچه و هرکس را که برایش عزیز است از او می گیرند.
زندگی کایرا نابود شده است، اما پسری به اسم لووان او را پیدا می کند و خانواده اش، که در جنگلی انبوه بالای درخت ها زندگی می کنند، سرپرستی او را می پذیرند. کایرا دیگر کم حرف و گوشه گیر شده است، گذشته ی سیاهش را از همه پنهان می کند و نمی خواهد هیچ وقت از خانه ی درختی امنش بیرون بیاید. اما لووان عاشق گشت وگذار است و سرانجام همین کار او را توی دردسر می اندازد. یک روز لووان مردم عجیب وغریبی را می بیند و آن ها او را اسیر می کنند. زورگیرها برگشته اند.
کایرا اگر بخواهد مردم درختی را نجات دهد، باید با دیوهای درونش روبه رو شود و تمام قدرت قصه گویی اش را به کار بگیرد تا مهم ترین داستان زندگی اش را بسازد.

کتاب اگر ما غول بودیم

دیو متیوز
دیوید متیوز (متولد 8 نوامبر 1967) نویسنده و فیلمنامه نویس آمریکایی است. متیوز از نژاد آفریقایی آمریکایی و یهودی است. خاطرات او Ace of Spades از بزرگ شدن در شهر بالتیمور، مریلند، به عنوان یک کودک دو نژاد که می تواند برای سفیدپوشی عبور کند، بیان می کند.