کلیان پتروچی

کلیان پتروچی

دکتر کِلیان پتروچی، مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه تمپِل واقع در شهر فیلادلفیای آمریکا اخذ کرده است. وی مسئولیت برنامه‌ی کارورزی بخش بهداشت دانشکده‌ی محل تحصیل خود و همچنین سِمت مشاور دانشجویان رشته‌ی بهداشت را بر عهده داشته است. او پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه سینت جوزف، موفق به دریافت مدرک دکترا در رشته‌ی کایروپراکتیک از دانشگاه لوگان شد و در سمت ریاست برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه مشغول به کار شد. دکتر پتروچی برای گذراندن تحصیلات تکمیلی خود به اروپا سفر کرد و طی این مدت، موفق به تحصیل در رشته‌ی طبیعت‌درمانی در دانشکده‌ی طب طبیعی لندن شد. او در حال حاضر یکی از معدود پزشکان آمریکا در رشته‌ی زیست‌پزشکی و در‌عین‌حال موردتأیید دکتر توماس رائو، پزشک برجسته‌ی کلینیک پاراسِلوس در کشور سوئیس است.
دکتر پتروچی در طول سال‌های طولانی فعالیت خود در مقام پزشک/مشاور در رشته‌ی پزشکی مبتنی‌بر تغذیه‌ی سالم در منطقه‌ی فیلادلفیا، موفق به رفع مشکلات سلامتی ده‌ها بیمار و همچنین کمک به آن‌ها برای برخورداری از قوی‌ترین و سالم‌ترین بدن، در حد امکان شده است. کلیان از طریق سال‌ها مشاهده و پژوهش توانسته است اصول ساده‌ی دستیابی به احساس و ظاهری مطلوب و همچنین نقش مؤثر غذا در ایجاد تفاوت‌های حیرت‌انگیز در زندگی انسان‌ها را کشف کند. به عقیده‌ی وی «سلامت کلی، عبارت است از برنامه‌ریزی مجدد بدن با هدف بازگرداندن آن به اصول اولیه‌ی خود؛ یعنی غذاخوردن به شیوه‌ای که اساس عملکرد بدن انسان را تشکیل می‌دهد.» از نظر دکتر پتروچی، به‌کارگیری اصول زندگی بشر نخستین در دوران پارینه‌سنگی، راه‌حل تمام کسانی است که در آرزوی کاهش وزن، تقویت ایمنی بدن و مبارزه با پیری هستند. صدها نتیجه‌ی موفقیت‌آمیز حاصل از به‌کارگیری این روش، کلیان را بیشتر از هر زمان دیگری به تلاش برای گسترش شیوه‌ی زندگی پالئو در سراسر جهان تشویق کرده است.
وی کتاب‌های بسیاری، ازجمله Living Paleo For Dummies، Paleo Cookbook For Dummies ، Paleo Workouts For Dummies و Boost Your Immunity For Dummies را با موضوع سلامتی و شیوه‌ی زندگی، تألیف کرده است. دکتر پتروچی در برنامه‌های خبری گوناگون در سطح ملی حضور دارد و کارگاه‌ها و سمینارهایی به‌منظور کمک به مردم برای برخورداری از مطلوب‌ترین احساس و ظاهری مناسب در سراسر جهان برگزار کرده است. او همچنین به نویسندگی در وبگاه www.drkellyann.com و ارائه‌ی راهنمایی و اخبار روزانه در صفحه‌ی توییترش به نشانی [email protected] مشغول است.
کِلیان باوجود اینکه دو فرزند پسر ‌دارد، با ارائه‌ی خدمات تحویل غذاهای خانگی پالئو در سطح کشور و از طریق وبگاه www.livingpaelofoods.com، خود را به اجرایی‌شدن شیوه‌ی زندگی پالئو برای همگان، ازجمله افراد بسیار پرمشغله متعهد کرده است.

کتاب های کلیان پتروچی

رژیم های پرهیزی