رضا مصطفوی

رضا مصطفوی

رضا مصطفوی، نویسنده و پژوهشگر علوم اسلامی است. کارشناس زبان و ادبیات فارسی و نیز کارشناس‌ارشد تاریخ تشیع است. فعال فرهنگی و پژوهشگر تاریخ ادیان، به‌ویژه مسیحیت و یهود است.
رضا مصطفوی مشاور مذهبی و مدیر گروه تحقیق و نگارش فیلم‌نامه سریال حضرت موسی کلیم‌الله است. وی همراه با مرحوم فرج‌الله سلحشور، مدیریت موسسه تبیان را برعهده داشت که رسالت خود را تربیت نویسنده و کارگردان سینمای دینی قرار داده بود. او در این مؤسسه مبانی سینمای دینی را تدریس می‌کرد و همزمان مشاوره‌ی تاریخی‌مذهبی فیلم‌نامه‌های قصه‌های تبیان را عهده‌دار بوده است که بارها از سیمای جمهوری اسلامی پخش شده است.
او اکنون به طور تخصصی به پژوهش و نگارش در حوزه‌ی ادیان و زندگی می‌پردازد و مدیر مسئول انتشارات عهدمانا نیز هست که به انتشار آثاری در حوزه ادبیات و فرهنگ و تاریخ می‌پردازد.
به گواهی شناسنامه‌اش، متولد 1352 است، اما خودش می‌گوید پانزدهم مهرماه 1353، برابر بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان در تهران به دنیا آمده است. او در سال 1374 در مدرسه‌ی معصومیه تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرده و سپس دروس عالی و خارج را از محضر آیات عظام وحید خراسانی؛ سبحانی، جوادی آملی و استاد احمد عابدی بهره برده است. 

کتاب های رضا مصطفوی

ماه در آینه


کیمیاگر


گپ و گفت حرفه ای