رنه گوسینی

رنه گوسینی

رنه گوسینی، زاده ی 14 آگوست 1926 و درگذشته ی 5 نوامبر 1977، خالق کتاب های مصور و نویسنده ی لهستانی/فرانسوی بود.او در پاریس و در خانواده ای یهودی و مهاجر از لهستان به دنیا آمد.خانواده ی رنه پس از تولد دو سالگی او به بوینس آیرس در آرژانتین نقل مکان کردند. او در این شهر، دوران خوبی را گذراند و در مدارس فرانسوی تحصیل کرد. رنه به خاطر کتاب های مصوری که می خواند، خیلی زود شروع به کشیدن نقاشی و کارتون کرد.گوسینی در سال 1945 به همراه مادرش به نیویورک رفت اما به دلیل این که می خواست از خدمت در ارتش آمریکا اجتناب کند، به فرانسه عزیمت کرد و به ارتش این کشور پیوست. او در آن جا تصاویر و پوسترهایی برای ارتش خلق می کرد.او پس از شکل گیری مجله ی مصور پیلوت، به یکی از پرکارترین نویسندگان اعضای تحریریه تبدیل شد و در اولین شماره ی این مجله، مشهورترین اثر خود، آستریکس، را به مخاطبین معرفی کرد.رنه گوسینی در سن 51سالگی در شهر پاریس درگذشت.

کتاب های رنه گوسینی

مدرسه نیکولا کوچولو


نیکولا مرد کوچک


سال نو با نیکولا کوچولو


هنرهای نیکولا کوچولو


سفرهای نیکولا کوچولو


همسایه های نیکولا کوچولو


زنگ تفریح نیکولا کوچولو


نیکولا کوچولو


بازگشت هفت تیرکش


یادش بخیر نیکولا کوچولو


غرب وحشی وحشی


آستریکس و دیگچه


آستریکس در سرزمین گل


دالتون ها در برف و بوران


آستریکس و مهمانی ویژه


آستریکس در سوئیس


آستریکس و گوت ها


آستریکس و گلادیاتور


آستریکس در جزیره کورس


آستریکس در اسپانیا


آستریکس در بلژیک


آستریکس در بازی های المپیک


آستریکس و وایکینگ ها


آستریکس و مامور رومی


آستریکس و سپر سردار بزرگ


بیشتر بخوانید

چگونگی خلق «شخصیت های کودک» در داستان ها

در این مطلب می خواهیم درباره ی چگونگی به تصویر کشیدن «شخصیت های کودک» در داستان ها صحبت کنیم و درک بهتری را از ویژگی های آن ها به دست آوریم.

ژانر فانتزی، پرورشگاه تخیل و خلاقیت

زمانی در تاریخ بشر، تمامی آثار ادبی به نوعی فانتزی به حساب می آمدند. اما چه زمانی روایت داستان های فانتزی از ترس از ناشناخته ها فاصله گرفت و به عاملی تأثیرگذار برای بهبود زندگی انسان تبدیل شد؟