قلبی به این سپیدی

A Heart So White

مشخصات کتاب قلبی به این سپیدی
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
تعداد صفحه :280
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1992
شابک :978-600-229-375-6
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :---

برنده ی جایزه ی ایمپک دوبلین سال 1997

معرفی کتاب قلبی به این سپیدی اثر خابیر ماریاس | ایران کتاب

رمان قلبی به این سپیدی، که موفق به کسب جایزه ی ایمپک دوبلین شده و شاهکار خابیر ماریاس به حساب می آید، رمانی نفس گیر درباره ی رازهای خانوادگی است؛ اسراری که قدرت و تأثیر بی رحمانه ی اتفاقات گذشته را به ذهن متبادر می کنند. خوان، چیزهای بسیار اندکی از باطن زندگی پدرش، رانز، می داند؛ اما وقتی که ازدواج می کند، شروع به مرور دوباره ی اتفاقات گذشته کرده و روی اطلاعاتی که قلبا علاقه ای به دانستن آن ها ندارد، عمیق می شود. رازداری و پنهان کاری [آسودگی، تاوان و حتی قبح آن]در سراسر این رمان به چشم می خورد. رمان قلبی به این سپیدی، به گونه ای به داستانی ضدکارآگاهی درباره ی سرشت و ذات انسان تبدیل می شود. فتنه و توطئه، گناهان یک پدر، فریبکاران و راستگویان، ازدواج و تداوم عجیب خشم و خشونت: ماریاس در رمان قلبی به این سپیدی، به مسائل عمیق انسانی پرداخته و تاوان و هزینه ی تردید و بلاتکلیفی را به تصویر کشیده است.

کتاب قلبی به این سپیدی

نکوداشت های کتاب قلبی به این سپیدی
Brilliant. . . . An entertaining and intelligent novel.
درخشان... رمانی هوشمندانه و سرگرم کننده.
Washington Post Washington Post

The most subtle and gifted writer in contemporary Spanish literature.
بااستعدادترین و خردمندترین نویسنده در ادبیات معاصر اسپانیا.
Boston Sunday Globe

Marías is simply astonishing.
ماریاس بسیار شگفت آور است.
Times Literary Supplement Times Literary Supplement

قسمت هایی از کتاب قلبی به این سپیدی (لذت متن)
بیشتر آدم ها به این قصد دست به تغییر می زنند که از جای خودشان در دنیا خلاص شوند و جای دیگری را غصب کنند و فقط به همین دلیل خودشان را فراموش و آن چه را بودند، مدفون می کنند ؛ همه ی ما گاه به شدت از چیزی که هستیم و چیزی که بودیم، خسته می شویم.

به دنیا آمدن به یک حرکت اتفاقی بستگی دارد، به جمله ای که از دهان غریبه ای در آن طرف دنیا بیرون آمده، یک ژست معنادار، دستی بر شانه ای و نجوایی که می توانست هیچ وقت بر زبان نیاید.

راز چیزی نیست که ویژگی خاصی داشته باشد، از پنهان کاری و سکوت یا از احتیاط و فراموشی به وجود می آید، از نگفتن یا تعریف نکردن.