کتاب داستان عاشقانه ی سرقت

Theft: A Love Story
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 19,000 | 16,150 تومان

  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 119
مترجم :
شابک : 978-964-369-899-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 374
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 خرداد

برنده ی جایزه ی ارشد ویکتورین برای داستان سال 2006

معرفی کتاب داستان عاشقانه ی سرقت اثر پیتر کری

مایکل بون، که با نام بوچر (به معنی قصاب)هم شناخته می شود، درگذشته نقاش بسیار مشهوری بوده است: خود رأی، عصبی و درخشان؛ اما حالا مجبور شده است که در خانه ی بزرگترین گردآورنده ی آثار خود که در حومه ی شهر واقع است، زندگی و از برادرش، هیو، نگهداری کند. هیو، مردی معلول و درشت اندام با احساساتی دمدمی و بچگانه است. این دو در زندگی با یکدیگر، به تعادل و آرامشی دلپذیر و منعطف رسیده اند؛ آرامشی که به محض ورود مارلین، زنی جوان و اسرارآمیز، به زندگی شان به هم می خورد. مارلین، زیبا، باهوش، بلندپرواز و همچنین، عروس نقاشی بزرگ و یکی از الگو های اولیه ی بوچر، به نام ژاک لبوویتز است. او با هیو رفتار مهربانانه ای دارد و به بوچر ابراز عشق می کند؛ آن دو برادر هم رفتار متقابل و دوستانه ای از خود نشان می دهند. مارلین، باعث رقم خوردن اتفاقاتی می شود که ممکن است سازنده و یا نابود کننده ی زندگی هر سه ی آن ها باشد. کتاب دزد از نگاه متفاوت دو برادر روایت می شود: بینش گزنده، خردمندانه و متمدنانه ی بوچر در مقابل دید عجیب، اغلب شعرگونه و کاملا منحصر به فرد هیو. رمان داستان عاشقانه ی سرقت، استعداد کم نظیر پیتر کری در خلق شخصیت هایی ماندگار و شگفت انگیز، و داستانی بسیار مهیج را بار دیگر به رخ می کشد.

کتاب داستان عاشقانه ی سرقت

پیتر کری
پیتر کری، زاده ی ۷ مه ۱۹۴۳، نویسنده، پدیدآور و رمان نویس اهل استرالیا است. وی دو بار در سال های ۱۹۸۸ و ۲۰۰۱ برنده ی جایزه ی ادبی من بوکر شده است. کری هم چنین عضو برگزیده ی انجمن پادشاهی ادبیات انگلستان (۱۹۸۹)، عضو افتخاری آکادمی علوم انسانی استرالیا (۲۰۰۱)، و عضو آکادمی علوم و هنر آمریکا (۲۰۰۳) است.
نکوداشت های کتاب داستان عاشقانه ی سرقت
Maddeningly complex, hypnotically brilliant, entirely original.
به شکل دیوانه واری پیچیده، بسیار درخشان و کاملا بدیع.
Washington Post Washington Post

Sharply observed, well written, and acerbically witty.
با دقتی موشکافانه، نگارشی بسیار خوب و لطافت طبعی گزنده.
Library Journal Library Journal

A feisty ironic comedy.
یک اثر کمدی سرزنده و طعنه آمیز.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب داستان عاشقانه ی سرقت (لذت متن)
در نیویورک، تاکسی ها کابوسی تمام عیارند. نمی دانم مردم چطور تحمل شان می کنند. شکایتم بابت صندلی های دل و روده بیرون ریخته شان نیست یا کمک فنرهای پیزوری یا پیچیدن به چپ های جنون آمیز؛ بلکه اعتقاد و ایمان عمومی رانندگان شان است.

آن سیک های مالزیایی، مسیحی های لبنانی، مسلمان های هارلمی، روس های جزیره ی کانی، هندوهای بنگالی، یهودی های بروکلینی، بودایی ها، زرتشتی ها و خدا می داند دیگر کدام مذاهب. همه شان باوری به سختی سنگ دارند که اگر دست روی بوق لکنتی ماشین شان بگذارند، دریای مقابل از هم شکافته می شود و راه برای شان باز می شود. شاید بگویید: «مردک، تو را چه به این حرف ها!»

بنابراین، در آن وقت شب باید می رفتم سوپرمارکت؛ در آن ساعتی که آدم به خودش می گوید: می روم و جنگی برمی گردم، در آن ساعت که تمام مادربزرگ های معقول یهودی، قاعدتا باید در خانه به بستر می رفتند یا برای مراسم راش هاشانا، یا هر اسم دیگری که داشت، ماهی مخصوص شکم پرشان را تدارک می دیدند یا شاید هم اصلا آن لشگر ننه بزرگ ها در گرندیونیون یهودی نبود، مسیحی بود یا تاتار به هر حال، خدا شاهد است که آن زنان سالخورده، از جمله بی کلاس ترین پیرزن ها در نوع خود بودند که اگر پا به پای شان جلو نمی رفتی، با چرخ دستی خرید می زدند له و لورده ات می کردند. من هم که خسته و کوفته ی راهی دور و دراز، نابلد، آهسته کار. مگر خدا به دادم می رسید...