کتاب یادگیری عمیق در بینایی کامپیوتر

Deep Learning for Vision Systems
کد کتاب : 124463
مترجم :
شابک : 978-6008906858
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 20 اسفند

معرفی کتاب یادگیری عمیق در بینایی کامپیوتر اثر محمد القندی

کتاب یادگیری عمیق در بینایی کامپیوتر در 10 فصل به چاپ رسیده است.
بینایی کامپیوتر یکی از زمینه‌هایی است که به علت پیشرفت‌های عظیم AI و یادگیری عمیق صورت گرفته در چند سال اخیر، به سرعت پیشرفت کرده است. شبکه‌های عصبی اکنون به اتوموبیل‌های خودران اجازه می‌دهند خودروها و عابران را تشخیص داده، تا با آنها برخورد نکنند. کاربردهای بینایی کامپیوتر در زندگی روزمره، از دوربین‌های امنیتی تا قفل درب‌ها، در وسایل و ابزار هوشمند در حال گسترش است. شناسایی چهره نیز به مراتب بهتر از گذشته شده و مشاهده می‌شود که تلفن‌های همراه می‌توانند چهره را برای باز کردن تلفن و قفل‌های هوشمند برای بازکردن درب، شناسایی نمایند.
امکانات نامحدود پژوهش‌های بینایی رایانه و یادگیری ابزار ذی‌ربط، شما را قادر می‌سازد که شاید بتوانید بعضی از این فراورده‌ها و کاربردهای جدید را خودتان اختراع کنید. حتی اگر در زمینه بینایی کامپیوتر به‌صورت تخصصی ادامه کار ندهید، بسیاری از مفاهیم ارایه شده در این کتاب برای بعضی از الگوریتم‌ها و معماری‌های یادگیری عمیق مفید خواهد بود. علت این است که، در حالی‌که تمرکز اصلی بر کاربردهای بینایی کامپیوتر است، مهمترین معماری‌های یادگیری عمیق مثل شبکه‌های عصبی مصنوعی (ANN)، شبکه‌های کانولوشن (CNN-ها)، شبکه‌های برگشتی (RNN-ها)، و بسیاری دیگر نیز پوشش داده شده، که قابل انتقال به زمینه‌های دیگر نظیر پردازش زبان طبیعی (NLP) و رابط کاربر صوتی (VUI) است.

کتاب یادگیری عمیق در بینایی کامپیوتر

محمد القندی
محمد القندینویسنده کتاب پرفروش "تحلیلگر تجارت سه بعدی" است. او یک مربی ، تحلیلگر تجاری، مدیر پروژه و مشاور بهبود فرآیند است. القندی مستقیماً و از طریق شرکت خود، خدمات آموزشی و مشاوره ای را به مشتریان مختلف در ایالات متحده آمریکا، اروپا و شمال آفریقا ارائه کرده است که طیف وسیعی از بخش های صنعت را پوشش می دهد.