کتاب دختری در جنگ

Girl at War
کد کتاب : 13361
مترجم : نازنین اعظم نوری
شابک : 978-9644084072
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 338
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

دختری در جنگ
Girl at War
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 29,750 تومان

  • موجود
  • انتشارات: شمشاد شمشاد
    نویسنده:
کد کتاب : 13362
مترجم :
شابک : 978-6008392019
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

معرفی کتاب دختری در جنگ اثر سارا نوویچ

دختری در جنگ نوشته سارا نوویچ است که برنده جایزه الکس در سال ۲۰۱۶ شد و همچنین توانست نامزد دریافت بهترین کتاب سال ۲۰۱۵ نشریه لس آنجلس تایمز شود.
آنا یوریچ در بیست سالگی سعی میکند گذشته ی تلخش را به فراموشی بسپرد. اما کابوس ها در خواب و بیداری امانش را بریده اند. آنا چاره ای ندارد جز اینکه به واکاوی اتفاقات تلخی بپردازد که در دهه ی اول زندگیش رخ داده اند. از این رو راهی زاگرب می شود…
دختری در جنگ شاید عنوان جامعی برای رمانی به این تلخی نباشد، شاید نویسنده خواسته تمام درد و رنج کتاب را در همان لغت شوم عنوان بگنجاند؛ جنگ!
از سویی این لغت به اندازه ی تمام تلخی ها تلخ و از همه ی سیاهی ها سیاه تر است و از سویی دیگر نمیتوان آن همه تلخی و سیاهی را در سه حرف گنجاند.
تا پیش از این درباره ی جنگ بوسنی و هرزگوین بسیار کم خوانده و شنیده بودم. اطلاعاتم در مورد جنگی که هم دهه با دوران کودکی ام بود، خلاصه می شد در صحبت بزرگترها پیرامون نسل کشی مسلمانان.

کتاب دختری در جنگ


ویژگی های کتاب دختری در جنگ

برنده ی جایزه ی الکس سال 2016

نازمد دریافت جایزه ی بهترین کتاب داستانی گودریدز سال 2015

قسمت هایی از کتاب دختری در جنگ (لذت متن)
دیگر خبری از هیجان یا اضطراب نبود. فقط ترس بود. ترس واقعی. احساس کردم سرم گیج می رود. انگار کسی دور گردنم طناب بسته و تمام هوای درونم را خفه کرده باشد. پشت سر ما، صدای فریاد معلم می آمد که دستور می داد به خانه برگردیم. هنوز هم تک و توک افرادی که تازه از پناهگاه بیرون می آمدند، با بهت و وحشت به صحنه نگاه می کردند. دست لوکا را گرفتم. دختر کناری ام، گوشۀ پیراهنم را چنگ زده بود. بقیۀ هم کلاسی ها، کنار هم جمع شدند و در کنار یکدیگر، زنجیره ای نامنظم تشکیل دادیم. در آن لحظه جدا شدن از هم، حتی ترسناک تر از رفتن به سوی شهری در آتش به نظر می رسید.