کتاب آموزش گام به گام یوگا

(راهنمای یوگا برای مبتدیان)
Sivananda beginner's guide to yoga

مشخصات کتاب آموزش گام به گام یوگا
مترجم : ندا ملک پور
شابک : 978-6007801635
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 172
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 مهر

معرفی کتاب آموزش گام به گام یوگا اثر سوامی شیواناندا

نویسنده در کتاب پیش رو روش ترکیبی چهارشاخه را که توسط خودش ابداع شده و مبتنی بر پنج اصل اساسی دانش یوگا است، به صورت تصویری و گام به گام در سه فصل آموزش می دهد. او ابتدا در هشت جلسه به ارائه تمرینات یوگا و آموزش تنفس مناسب و وانهادگی مناسب می پردازد، سپس چرایی و چگونگی حفظ رژیم غذایی مناسب و چیستی و مزایای مهارت مراقبه و مثبت اندیشی را شرح می دهد.

کتاب آموزش گام به گام یوگا

سوامی شیواناندا
سوامی شیواناندا در سال ۱۸۸۷ در جنوب هندوستان به دنیا آمد. او که به خدمت به بشریت علاقه‌مند بود در رشته پزشکی تحصیل کرد و چندین سال در مالزی به پزشکی مشغول شد.در سال ۱۹۲۳ به هند برگشت و برای آغاز کردن تمرینات روحی و ذهنی برای یک سال به هیمالیا رفت. علاوه بر تمریناتش، مرکز پزشکی کوچکی نیز در انجا تأسیس نمود.او بیش از ۳۰۰ کتاب نوشته و شاگردان بسیاری را پرورش داده‌است. وی در سال ۱۹۶۳ وارد ماهاسامادهی (ترک کالبد جسمانی) شد و درگذشت.
قسمت هایی از کتاب آموزش گام به گام یوگا (لذت متن)
1)با پاهای کمی از هم جدا چمباتمبه بزنید، زانوها را خم کنید و دست ها را بر روی مت مقابل خود قرار دهید. 2)کف دست ها را روی زمین بگذارید و انگشت ها را از هم باز کنید، بازوها را زیر زانو ها کمی به بیرون خم کنید، بازوها را تقریبا در یک زاویه 90 درجه جداگانه نگهداشته باشید و یک تکیه گاه کوچک بالای آرنج ایجاد کنید تا زانوها بتوانند در آنجا قرار گیرند. 3)روی پنجه ی پاها بلند شوید، به روبرو نگاه کنید و به آرامی به جلو خم شوید، وزن بیشتری را روی دست ها و بازوها انتقال دهید.