کتاب شهر نوازندگان سفید

The City of White Musicians

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 148,000 | 133,200 تومان
  • موجود
  • انتشارات: افراز افراز
    نویسنده:

مشخصات کتاب شهر نوازندگان سفید
مترجم : رضا کریم مجاور
شابک : 978-9642438358
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 646
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 28 مهر

برنده جایزه ی نلی زاکس آلمان

معرفی کتاب شهر نوازندگان سفید اثر بختیار علی

«شهر موسیقیدان سفید» (شهر نوازندگان سفید) یک رمان نخبه­گراست. موضوغ اصلی آن هنر و درونمایه اصلی­اش ارزش هنر و تلاش برای حفظ آثار هنری است. ساختار غیر خطی این رمان کمک زیادی به کشش و جذابیت داستان می­کند نثر کتاب آن­قدر شیوا و روان است که گاهی به شعر می­ماند. بختیار علی در قالبی کاملا متفاوت، تقابل زیبایی و مرگ، فجایع جنگ و تبعات اجتماعی آن را به تصویر می­کشد. «شهر موسیقیدان سفید» نخستین بار در بهار 1389 با ترجمه­ی خوب رضا کریم، مجاور توسط انتشارات مروارید به چاپ رسید. این مترجم که ساکن بوکان است، بی­شک با نثر روان و کم­نقص خود نقش به سزایی در گیرایی این اثر ایفا کرده است. گرچه در آینده «شهر موسیقیدان­های سفید» با مفاهیم انسانی و نگاه عرفانی­اش شناخته خواهد شد، اما بی­شک نثر زیبای آن به تنهایی این توان را دارد تا این کتاب را به اثری در خور توجه تبدیل کند.

کتاب شهر نوازندگان سفید

بختیار علی
بختیار علی محمد (به کردی: بەختیار عەلی) (زادهٔ ۱۹۶۰ میلادی در سلیمانیه) از رمان نویسان، شاعران و مقاله نویسان فعال معاصر کرد عراق است.
دسته بندی های کتاب شهر نوازندگان سفید
قسمت هایی از کتاب شهر نوازندگان سفید (لذت متن)
آن شب به اندازهای غمگین بودم که همه فهمیدند غصهای در دلم لانه کرده است. حوالی نیمهشب که همه خوابیدند و آبها از آسیاب افتاد من بیسروصدا به سالن برگشتم و در میان تاریکی نشستم. هنوز دالیا پایین نیامده بود. من به قلب تاریکی چشم میدوختم. به دروازههای نهانی و جزئیات شگفتانگیز آن مینگریستم؛