کتاب اروپا از دوران ناپلئون (2 جلدی)

Europe Since Napoleon
کد کتاب : 16733
مترجم :

شابک : 978-9643129910
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 1200
سال انتشار شمسی : 1387
سال انتشار میلادی : 1957
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب اروپا از دوران ناپلئون (2 جلدی) اثر دیوید تامسون

حاصل کار تاریخی ست با تمام جزئیاتی که سهمی بسزا در شکل گیری اروپای مدرن داشته اند و طرح کاملی را از گذشته پیش چشم خواننده می آورند. مجله اکونومیست درباره این کتاب نوشته است: «باید امیدوارم باشیم که این کتاب راه خودش را به قفسهٔ کتابخانه های مهم همهٔ مردان و زنان هوشمندی که فکر می کنند و می خوانند باز کند.»
این کتاب، دربارهٔ تاریخ یک قرن و نیم اروپا، بر اساس دو اصل نوشته شده است. اصل اول این است که پژوهش در تاریخ عمومی باید درگیر بافتی شود که فرایندهای تاریخی به وجود می آورند. قطعا اگر چنین پژوهشی بخواهد برای خوانندگان آگاهی بخش باشد بایستی به دنبال فهم پذیرکردن فرایندهای تغییر تاریخی برود. چنین متنی باید رابطهٔ متقابل میان شرایط، وقایع، شخصیت ها و اندیشه ها و نیز ارتباط درونی وقایع را آشکار کند. در این کتاب کوشش شده است تا حد مقدور این مسئله روشن شود که چگونه و چرا پیامدهایی معین از تقارن خاص شرایط مادی و اراده انسان برآمده است. اصل دوم این است که تغییر تاریخی چیزی فراتر از «لعنتی افزون بر لعنتی دیگر» است و از نظر نویسنده این کتاب تاریخ اروپا در کنار هم نهادن تاریخ های جداگانهٔ کشورهای جدا و ملت های جدا نیست. اشتراک کشورهای اروپایی در میراث تاریخی شان چنان زیاد است و این کشورها کنش و واکنشی چنان مدام و پیوسته داشته اند، و چنان از عقاید و نهادها و زندگی اجتماعی همدیگر الگوبرداری کرده اند که می توان بخش اعظم داستان گذشته شان را چنان بازگفت که داستان به هم پیوسته ای باشد. این کتاب چون بر اساس این دو اصل نوشته شده است، ساختار و شیوه کتاب را وحدت هایی زمانی و مکانی معین کرده است که در هر نسلی و از نسلی به نسل دیگر بیشترین اهمیت را داشته اند. نویسنده این کتاب علاوه بر استفاده از هنر داستان گویی و قدرت توصیف، سعی کرده است از فنون تحلیل، توضیح، و تفسیر هم استفاده کند تا بتواند از دل توالی وقایع و از دل شناخت ما از تأثیرات این وقایع بر سرنوشت آدمیان، فهم عمیق تری راجع به چگونگی رخ دادن این وقایع بیرون بکشد.

کتاب اروپا از دوران ناپلئون (2 جلدی)

دیوید تامسون
دیوید تامسون (David Thomson) (متولد ۱۹۱۲- درگذشت ۱۹۷۰) مورخ انگلیسی و نویسنده چندین کتاب دربارهٔ تاریخ بریتانیا و اروپا بود. او پژوهشگر کالج سیدنی سوسیسک دانشگاه کمبریج از سال ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۴ بود و در آنجا در هر دو بخش Historical Tripos مفتخر به شاگرد اولی شد. او همکاری طولانی با کالج داشت و به دنبال آن محقق مدعو و در نهایت استاد آنجا شد. او به عنوان مدرس تاریخ و استاد مدعو در دانشگاه کلمبیا کار می‌کرد. آثار شامل «اروپا از زمان ناپلئون (لانگزمن، ۱۹۵۷)»، «تاریخ جهان از ۱۹۱۴...
دسته بندی های کتاب اروپا از دوران ناپلئون (2 جلدی)