کتاب ترانه های باب دیلن (3 جلدی)

Bob Dylan Lyrics
مجموعه آلبوم ها ی 1960 تا 2009
کد کتاب : 2096
مترجم :
شابک : 978-0050457528
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 1194
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
زبان کتاب : فارسی و انگلیسی
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---
تعداد جلد : 3

3 جلدی

معرفی کتاب ترانه های باب دیلن (3 جلدی) اثر باب دیلن

مجموعه ی سه جلدی از "ترانه های باب دیلن" اثری است که بسیاری از علاقه مندان به ترانه های قدیمی و همچنین طرفداران شخص "باب دیلن" انتظارش را می کشیدند. "باب دیلن" که یکی از محبوب ترین هنرمندان قابل توجه در عرصه ی موسیقی و از چهره های شناخته شده در سطوح جهانی محسوب می شود، نقش بی بدیلی را در ظهور سبک جدیدی در موسیقی با عنوان راک بومی یا folk rockایفا کرده است؛ این کار برای وی شهرت بسیاری به همراه داشته و در میانه های دهه ی شصت او را به شکسپیر نسل خود تبدیل کرد. وی با سرودن ترانه هایی که برخی از آن ها در جنبش های اجتماعی دهه ی شصت نیز به کار گرفته شدند، جایگاه خود را در قلب مردم تثبیت کرد و در سال ۱۹۸۲ به تالار مشاهیر ترانه سرایان و در سال ۱۹۸۸ به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت.
برخی آلبوم ها و تک ترانه های او نظیر بزرگراه ۶۱ دیدار دوباره، بلوند بر بلوند، آقای تمبورین من، چون یک خانه به دوش و دمیدن در باد در تالار مشاهیر گرمی قرار گرفته اند. در سال ۲۰۰۸ دیلن جایزه ویژه پولیتزر را برای «تأثیر ژرفی که با آفرینش اشعاری با قدرت شاعرانه فوق العاده بر موسیقی عامه پسند و فرهنگ آمریکا گذاشت» به دست آورد. مهارت کلامی، شوخ طبعی، تفسیر شرایط اجتماعی، کاربرد ماهرانه قافیه و استعاره، از ویژگی های بارز اشعار "باب دیلن" است. او نه تنها بر موسیقی دانان بلکه بر نویسندگانی نظیر "آلن گینزبرگ" و "جویس کرول اوتس" نیز تأثیر عمیقی گذاشته است. اینک مجموعه ی "ترانه های باب دیلن" که شامل سه جلد از آثار ارزشمند و خاطره انگیز اوست، در اختیار دوست داران این آهنگساز و خواننده ی نامی آمریکایی قرار گرفته است.

کتاب ترانه های باب دیلن (3 جلدی)

باب دیلن
باب دیلن (به انگلیسی: Bob Dylan) خواننده، آهنگساز، شاعر، و نویسندهٔ آمریکایی و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۶است.وی که در سبک موسیقی بومی آمریکا به فعالیت می پرداخت، در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی به سبک راک روی آورد و اشعار عاشقانهٔ راک اند رول روز را با اشعار ادبی و روشنفکرانهٔ کلاسیک در هم آمیخت. دیلن در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام راک بومی (Folk Rock) در اواسط دههٔ شصت بسیار تأثیرگذار بود و به شکسپیر هم نسلان خود شهرت یافت. بعضی از کارهای دیلن به عنوان سرود جنبش های اجتماعی دههٔ ۶۰ مطرح شد...