کتاب حق با شاخ نبات است

Hagh-Ba-ShakheNabat-Ast
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 21,000 | 18,900 تومان

  • موجود
  • انتشارات: هیلا هیلا
    نویسنده:
کد کتاب : 23120
شابک : 978-6226662116
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 174
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 13 خرداد

معرفی کتاب حق با شاخ نبات است اثر تورج رهنما

این مجموعه شامل دو نوع داستان است: داستان های واقعی و داستان های تخیلی.

اما منظور از داستان تخیلی در اینجا چیست؟

رویاهای ما به دو شکل ظاهر می شوند: ١. درخواب، یعنی در جایی که نمی توان عناصر آن ها را بازشناخت، تنظیمشان کرد و به آن ها شکل بخشید؛ ٢. زمانی که ما در بیداری به سر می بریم و می توانیم به رویاهای خود نظم دهیم، به آن ها شکل ببخشیم و آن ها را به دیگران منتقل کنیم. آثار هنری، از جمله شمار زیادی از داستان ها و رمان های مدرن غربی، این گونه پدید آمده اند. بخشی از داستان های این مجموعه نیز چنین خصوصیتی دارند.

حق با شاخ نبات است مجموعه ای خواندنی شامل داستان های کوتاه و خیلی کوتاه است که دربردارندۀ مضامین تاریخی، اجتماعی و اخلاقی هستند. طنز، شوخی و مطایبه و اشارات و کنایات زیبا و بجا از ویژگی های بارز و جالب توجه این داستان هاست.

کتاب حق با شاخ نبات است

تورج رهنما
تورج رهنما (متولد ۱۳۱۶ در اهواز) مترجم، شاعر و پژوهشگر زبان و ادبیات آلمانی است.رهنما تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در ایران گذراند. سپس برای ادامه تحصیل به آلمان رفت و در دانشگاه مونیخ دررشته پزشکی ثبت‌نام کرد. در حدود دو ماه به آموختن زبان آلمانی در انیستیتو گوته پرداخت. او چهار سال در رشته پزشکی تحصیل کرد، ولی با موافقت دانشگاه و سفارت آلمان رشته تحصیلی‌اش را تغییر داد. بعد در رشته ادبیات آلمانی، روان‌شناسی و تعلیم و تربیت ادامه تحصیل داد و موفق به اخذ درجه فوق لیسانس در هما...