کتاب پرسش گری سقراطی

Socratse Questioning
در روان درمانی و مشاوره (پرورش هنر و مهارت پرسش گری)
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 31,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: اسبار اسبار
    نویسنده:
کد کتاب : 30097
شابک : 978-6229649015
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 233
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

معرفی کتاب پرسش گری سقراطی اثر علی صاحبی

کتاب پرسش گری سقراطی در روان درمانی و مشاوره اثری است به تالیف و ترجمه دکتر علی صاحبی که در جهت پرورش هنر و مهارت پرسش گری نگارش شده و از سوی انتشارات اسبار به چاپ رسیده است. درمان گر با دستیابی به این مهارت قادر می شود که مراجع خود را به سوی کشف و برگزیدن راه کارهای نو برای مشکلاتش سوق دهد و از مزایای پرسش گری سقراطی به عنوان یکی از ابزارهای اصلی مداخله بهره مند شود.
در کتاب پیش رو ابتدا توصیفی از روش پرسش گری سقراطی در جلسه مشاوره و کوچینگ که برای بسیاری از فارغ التحصیلان روان شناسی، مشاوره و کوچینگ با ابهامات زیادی رو به رو است ارائه گشته، سپس سه گانه گفتگوی سقراطی معرفی و تشریح شده، اصول گفتگوی سقراطی در رفتار درمانی شناختی و شیوه به کارگیری آن در شناخت درمانی مشخص گردیده، شرحی از پرسش های سقراطی در فرایند واقعیت درمانی در اختیار قرار گرفته و چگونگی گفتگوی سقراطی با مراجع مقاوم روشن گشته است. در ادامه سبک سقراط در درمان راه حل محور، شیوه بکارگیری پرسش های تاملی در کوچینگ مبتنی بر رویکرد سیستمیک و خطرات پرسش گری سقراطی مورد بحث قرار گرفته است.

کتاب پرسش گری سقراطی

علی صاحبی
دکتر علی صاحبی به سال 1343 در گرگان متولد شد. دورۀ کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران گذراند. در سال 1375 در رشتۀ روان شناسی بالینی از دانشگاه نیوساوت ولز سیدنی درجه دکتری گرفت و در 1377 به دریافت درجۀ فوق دکترا در اختلالات وسواس از کلینیک اختلالات اضطرابی دانشگاه سیدنی نایل آمد.دوره های رسمی «شناخت درمانی» را زیر نظر آلبرت آلیس گذراند و گواهی رسمی «طرح واره درمانی» را از جفری یانگ گرفت.مدت هشت سال به عنوان استاد روان شناسی بالینی در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت کرد.در سال 2006 به...