کتاب سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی

True History of the Kelly Gang
 • 10 % تخفیف
  69,000 | 62,100 تومان

 • موجود
 • انتشارات: خوب خوب
  نویسنده:
کد کتاب : 30201
مترجم :
شابک : 978-6226983372
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 448
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 آبان

تاریخچه ی دار و دسته ی کلی
True History of the Kelly Gang
 • 10 % تخفیف
  88,000 | 79,200 تومان

 • موجود
 • انتشارات: قطره قطره
  نویسنده:
کد کتاب : 39811
مترجم :
شابک : 978-6222018429
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 518
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 آبان

معرفی کتاب سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی اثر پیتر کری

در"سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی" به قلم "پیتر کری"، داستان از زبان "ند کلی" افسانه ای روایت می شود و او در حالی که از دست پلیس فرار می کند ، قصه ی خود را بر روی تکه پاره های کاغذ، با سوادی نصفه و نیمه اما نثری توصیفی و افسون کننده روایت می کند. از نظر تعقیب کنندگانش کلی چیزی جز یک جنایتکار هیولاصفت ، یک دزد و یک قاتل نیست. اما برای مردم خود ، طبقه ی فرومایه و استرالیایی های معمولی ، "ند کلی" یک قهرمان است و از غلبه ی انگلیسی ها برای کنترل زندگی خود سرپیچی می کند. زمانی که برای اولین بار پای "ند کلی" به یک سلول زندان باز شد، او تنها پانزده سال داشت اما در سن بیست و شش سالگی او به عنوان یکی ازتحت تعقیب ترین مردانی شناخته می شد در کلنی وحشی ویکتوریا حضور داشتند. "ند کلی" آن قدر به تصرف شهرها و سرپیچی از قانون ادامه داد تا سرانجام دستگیر و به دار آویخته شد. در کتاب "سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی" با داستان یک قانون شکن کلاسیک مواجه هستیم که با مهارت یک رمان نویس بزرگ به نام "پیتر کری" ساخته و پرداخته شده است.
اگر ماجراهای مهیج مطرح شده در کتاب "سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی" را کنار بگذاریم ، موضوعات پیچیده ی دیگری نیز در این رمان جریان دارند؛ به ویژه تفاسیری در مورد سیستم واقعی طبقه ای که بین مهاجران انگلیسی و ایرلندی وجود داشت. سرنوشت های تحمیل شده، بزهکاری های تقریبا اجباری، روابط مبهم بین یک مادر و پسر و برخی دیگر از جزییات فریبنده و گیرا، مواردی هستند که تنها بخشی از جذابیت های رمان "سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی" از "پیتر کری"را به تصویر می کشند.

کتاب سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی


ویژگی های کتاب سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی

برنده جایزه بوکر سال 2001

برنده جایزه ارشد ویکتورین برای داستان سال 2001

برنده جایزه کامن ولث سال 2001

پیتر کری
پیتر کری، زاده ی ۷ مه ۱۹۴۳، نویسنده، پدیدآور و رمان نویس اهل استرالیا است. وی دو بار در سال های ۱۹۸۸ و ۲۰۰۱ برنده ی جایزه ی ادبی من بوکر شده است. کری هم چنین عضو برگزیده ی انجمن پادشاهی ادبیات انگلستان (۱۹۸۹)، عضو افتخاری آکادمی علوم انسانی استرالیا (۲۰۰۱)، و عضو آکادمی علوم و هنر آمریکا (۲۰۰۳) است.
نکوداشت های کتاب سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی
A spectacular feat of imagination.
شاهکار خارق العاده ای از تخیل.
Boston Globe Boston Globe

Vastly entertaining…. Triumphantly eclectic, as if Huck Finn and Shakespeare had joined forces to prettify the legend of Jesse James.
بسیار سرگرم کننده. به طرز غالبانه ای التقاطی ، گویی هاک فین و شکسپیر برای زیبا سازی افسانه جسی جیمز دست به دست هم داده اند.
New York Times New York Times

Carey succeeds in creating an account that not only feels authentic but also passes as a serious novel and solid, old-fashioned ‘entertainment.’ A big, meaty novel, blending Dickens and Cormac McCarthy with a distinctly Australian strain of melancholy.
کری موفق به ایجاد اثری می شود که نه تنها معتبر به نظر می رسد بلکه به عنوان یک رمان جدی و سرگرم کننده به سبک قدیمی شناخته می شود. یک رمان بزرگ و مغزدار که دیکنز و کورمک مک کارتی را با نیروی مالیخولیایی استرالیایی در هم آمیخته است.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

A bravura performance…. Rewards the persistent reader with a powerful emotional experience.
نمایشی شجاعانه. با یک تجربه احساسی قدرتمند به خواننده ی مصر، پاداش می دهد.
Wall Street Journal Wall Street Journal

Carey’s pen writes with an ink that is two parts archaic and one part modern and colors a prose that rocks and cajoles the reader into a certainty that Ned Kelly is fit company not only for Jack Palance and Clint Eastwood but for Thomas Jefferson and perhaps even a bodhisattva.
قلم کری با جوهری می نویسد که دو سومش باستانی و یک سومش مدرن است و نثری را به تصویر می کشد که برای خواننده تکان دهنده است و او را به این اطمینان می رساند که ند کلی نه تنها برای جک پالانس و کلینت ایستوود بلکه برای توماس جفرسون و حتی شاید یک بودیست، شریکی مناسب است.
Los Angeles Times Los Angeles Times

The power and charm of [this book] arise not from fidelity to facts but rather from the voice Carey invents for Ned Kelly…
قدرت و جذابیت [این کتاب] ناشی از وفاداری به حقایق نیست بلکه ناشی از صدایی است که کری برای ند کلی ابداع کرده است.
Time Time

So adroit that you never doubt it’s Kelly’s own words you’re reading in the headlong, action-packed story.
آنچنان چیره دستانه که هرگز شک نمی کنید آیا این کلمات خود کلی است که در یک داستان سراسر اکشن می خوانید.
Newsweek Newsweek

This novel is worth our best attention.
این رمان شایسته ی بهترین توجه ماست.
 Washington Post Book World Washington Post Book World

An avalanche of a novel…. Cary has raised a national legend to the level of an international myth.
یک رمان به مثابه بهمنی عظیم . کری یک افسانه ملی را در مقیاس یک افسانه بین المللی مطرح کرده است.
Christian Science Monitor Christian Science Monitor

Packed with incident, alive with comedy and pathos . . . contains pretty much everything you could ask of a novel.
مملو از حادثه ، زنده با کمدی و تاثر. . . تقریبا هر آنچه را که می توانید از یک رمان بخواهید دارد.
New York Times Book Review New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی (لذت متن)
پدرم را در دوازده سالگی از دست دادم و می دانم که بزرگ شدن با دروغ ها و پرده پوشی ها چه معنایی دارد. دختر عزیزم تو در حال حاضر کوچک تر از آنی که از کلمه ای از نوشته های من سردربیاوری اما این سرگذشت از آن تو است و حتی یک کلمه اش هم دروغ نیست. در آتش جهنم بسوزم اگر دروغ بگویم. خدا کند آن قدر زنده بمانم که ببینم این نامه ها را می خوانی تا شاهد حیرت تو باشم و ببینم که چشمان سیاهت از تعجب گشاد می شود و دهانت از حیرت باز می ماند وقتی بالاخره سردرمی آوری که ما ایرلندی های بدبخت در آن زمانه متحمل چه بی عدالتی هایی شدیم. چقدر این چیزها به نظر تو عجیب وغریب می رسد. انگار همهٔ واژه های خشن و ظلمی که برایت تعریف می کنم مربوط به گذشته های دور و دراز در دورانی سپری شده اند. پدربزرگت مرد بی سروصدا و توداری بود از خانه اش در تیپه رری درش آوردند و به زندان های ون دیمنزلند فرستادند نمی دانم چه بر سرش آمد هیچ وقت حرفش را نزد. وقتی او را حسابی شکنجه کردند آزادش کردند و او از دریا گذشت و به مستعمرهٔ ویکتوریا رفت. تا این موقع سی ساله بود سرخ مو و کک مکی با چشم هایی که همیشه در برابر نور آفتاب تنگ می شد. بابام قسم خورده بود تا آخر عمر جلوی پلیس آفتابی نشود بنابراین وقتی دید در خیابان های ملبورن از در و دیوار مثل مور و ملخ پلیس می ریزد به شهرستان دنی بروک در ۲۸ مایلی ملبورن رفت و همان موقع یا کمی بعد مادرم را دید. الن کویین هجده ساله بود قلمی و موسیاه زیباترین هیکلی که بابام در تمام عمرش پشت اسب دیده بود ولی مادربزرگت به تله ای می ماند که خدا سر راه کلی سرخه پهن کرده بود. او یک کویین بود و پلیس ها هرگز دست از سر خانواده کویین برنمی داشتند. اولین خاطره من از مادر است که تخم مرغ ها را می شکست و در کاسه ای می ریخت و گریه می کرد چون جیمی کویین دایی پانزده ساله مرا گزمه ها دستگیر کرده بودند. نمی دانم آن روز بابام و خواهر بزرگم آنی کجا بودند. سه ساله بودم. درحالی که مادرم اشک می ریخت خمیر زرد شیرین را با قاشق می کندم و می خوردم سقف بالای اجاق کلبه چکه می کرد هر قطره آب که به اجاق می خورد جلز و ولز می کرد. مادرم کیک را روی پارچه کتانی برگرداند و لبه پارچه را گره زد. خاله ات مگی هنوز نوزاد بود پس مادرم او را هم قنداق کرد بعد کیک و نوزاد را زیر باران با خودش برد. چاره ای نداشتم جز اینکه دنبال او از تپه بالا بروم چطور می توانم فراموش کنم چاله چوله ها، رنگ خردلی و بارانی را که مثل سوزن در چشمم فرو می رفت.