کتاب زمستان

Winter
کتاب دوم از مجموعه ی فصل ها
کد کتاب : 30671
مترجم :
شابک : 978-6006395951
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

معرفی کتاب زمستان اثر الی اسمیت

«زمستان» برخلاف عنوان اش قصه غم انگیزی ندارد و «داستان چیزهای واقعی که در حال حاضر در دنیایی واقعی و برای افرادی واقعی و در زمانی واقعی و در زمینی واقعی رخ می دهد!» است.

البته کتاب «زمستان» ادامه کتاب «پاییز» نیست و شخصیت های دو داستان متفاوت هستند، اما شباهت های ساختاری بین دو جلد غیرقابل انکار است. هر دو کتاب درباره گفت وگوی نسل جوان با نسل پیشین است و شخصیت اصلی هر دو کتاب یک هنرمند است. سوفیا و خواهرش، آیریس در مرکز توجه داستان قرار دارند. آیریس سال ها تاجر بوده و هم اکنون بازنشسته ای 60 ساله است و سوفیا در اعتراضات خیابانی بسیار فعال است. رابطه این دو با پسر سوفیا، هسته اصلی این داستان را تشکیل می دهد.

اگرچه از اتفاقات خوب کریسمس در این کتاب خبری نیست، اما نویسنده از زمستان به عنوان منبع الهام و قدرت آثار هنری نام می برد. به گفته «همیلتون»، ناشر کتاب جدید آلی اسمیت؛ «کار اثر هنری همین است. در یک اثر هنری می توان در دو زمان مختلف زیست. کاری که در زندگی عادی ممکن نیست و «زمستان» بی شک قدرت قصه ها را به رخ همه ما می کشد.»

کتاب زمستان

الی اسمیت
الی اسمیت زادهٔ ۱۹۶۲ ، نویسنده، نمایشنامه‌نویس و روزنامه‌نگار اسکاتلندی است. او برندهٔ جوایز ادبی مهمی هم‌چون جایزه‌ی ادبی کاستا بوک ، جایزه‌ی ادبی گلداسمیت ، جایزه‌ی ادبیات داستانی زنان ، و ... بوده‌است. اسمیت در سال ۲۰۰۷ به عضویت انجمن سلطنتی ادبیات درآمد و در سال ۲۰۱۴ برای خدماتش به ادبیات، نشان امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.الی اسمیت تنها نویسندهٔ دنیاست که تاکنون توانسته چهار بار فینالیست جایزه ادبی من بوکر شود. سباستین بَری، شاعر و نویسندهٔ صاحب&zwn...