کتاب 76 پرسش و پاسخ درباره ی مرگ و معاد

Question and Answer
پرسش و پاسخ دینی با نسل نو 5
کد کتاب : 33038
شابک : 978-6002513694
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 104
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 7 تیر

معرفی کتاب 76 پرسش و پاسخ درباره ی مرگ و معاد اثر غلامرضا حیدری ابهری

«مرگ» عنوان بخش نخست کتاب «76 پرسش و پاسخ درباره مرگ و معاد» است. در این بخش به پرسش هایی چون«اگر در حال خواب روح از بدن جدا می شود، پس چرا بدن تکان می ‎خورد و انسان نمی میرد؟، روح چیست؟، آیا چهره حضرت عزرائیل زشت و ترسناک است؟آیا کسانی هم که خودکشی می کنند، عزرائیل جانشان را می گیرد؟ آیا روح انسان بعد از مرگ وارد بدن فرد دیگری می شود؟ آیا شیوه مردن افراد با کارهای آنان رابطه دارد؟چرا ما از مرگ می ترسیم؟ و... پرداخته شده است.
بخش دوم با عنوان«قبر و برزخ» به پرسش هایی چون«عالم برزخ چیست؟، در قبر چه سوالاتی از انسان می شود؟آیا مومنان هم فشار قبر دارند؟ فشار قبر بر روح است یا بر جسم؟آیا مرده ها از حال و روز بستگان خود باخبر می شوند؟ و... می پردازد.

کتاب 76 پرسش و پاسخ درباره ی مرگ و معاد

غلامرضا حیدری ابهری
غلامرضا حیدری ابهری، (زاده ۱ فروردین ۱۳۴۸ در تهران نویسنده و محقق در حوزه تعلیم و تربیت کودکان است.او تحصیلات دوره ابتدایی و راهنمایی را در تهران گذراند. به خاطر علاقه به علوم دینی، تحصیلات دورة دبیرستان را نیمه تمام رها کرد و به شهر قم رفت. در حوزه علمیه قم، تحصیل علوم دینی را آغاز کرد و از اساتید بزرگ حوزه بهره برد. وی سه سال نیز در مرکز فرهنگ و معارف قرآن به سؤالات کتبی دانش‌آموزان پاسخ می‌داد و سه سال با دارالحدیث همکاری می‌کرده‌است. غلامرضا حیدری ابهری، از سال ۱۳۸۶ در...