کتاب فلسفه به زبان ساده

Philosophy: A Beginners Guide
کد کتاب : 34028
مترجم :
شابک : ‎964-6980368‬
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 462
سال انتشار شمسی : 1383
سال انتشار میلادی : 1991
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب فلسفه به زبان ساده اثر جنی تیچمن

فلسفه به زبان ساده به بررسی موضوعات گوناگون فلسفی می پردازد. به یقین، سبک سلیس و روان آن شوق خواننده را برای مطالعات بیش تر برخواهد انگیخت؛ دقیقا همان کاری که از یک متن مقدماتی انتظار می رود. این کتاب برای هر کسی که می خواهد بداند اساسا فلسفه درباره ی چه موضوعی سخن می گوید، فوق العاده سودمند است.
تیچمن و اوانز در این کتاب، که اخیرا بازبینی شده و مطالب آن تفصیل یافته است، شاخه های مختلف فلسفه را آن گونه که در دنیای انگلیسی زبان امروز مورد مطالعه قرار می گیرد، به زبانی ساده معرفی می کنند. مولفان کتاب، قلمرو فلسفه را به شش بخش تقسیم کرده اند: ما بعد الطبیعه، فلسفه ی اخلاق، فلسفه ی سیاست، فلسفه ی علم، فلسفه ی منطق و فلسفه ی زندگی. آنان کتاب را با شرح مختصری درباره ی چیستی فلسفه آغاز می کنند و پس از آن، با ورود به محوری ترین و مهم ترین مسائل فلسفی از آن جمله: مباحث مربوط به ماهیت وجود، معرفت، آزادی، خدا، اخلاق، سیاست، علم و هدف از زندگی انسان، خواننده را راهنمایی می کنند.

کتاب فلسفه به زبان ساده

جنی تیچمن
جنی تیچمن (1930 - 12 سپتامبر 2018) فیلسوف استرالیایی-بریتانیایی بود و بیشتر در زمینه اخلاق می نوشت. او در سال 1930 در ملبورن، استرالیا متولد شد و از کودکی در کلنی هنرمندان مونتسالوات زندگی کرد. او با استاد و مفسر سیاسی ماکس تیشمان ازدواج کرد. او بیشتر در کالج موری ادواردز، کمبریج، که قبلاً به آن New Hall می گفتند، تدریس می کرد و در آنجا به عنوان یک عضو برجسته امریکا درآمد. وی برای مدت کوتاه تری در استرالیا، کانادا و ایالات متحده آمریکا تدریس کرد. وی از سال 1957 تا 1960 در کالج سامرویل، آکسفور...