کتاب النا

Elena
کد کتاب : 36349
شابک : 978-9649736365
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 260
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

معرفی کتاب النا اثر رضا وحید

رمان «النا» در بستر اشاره به سفر «دحیه کلبی» سفیر ویژه پیامبر اسلام به روم اتفاق می افتد. دحیة بن خلیفه کلبی، معروف به دحیه کلبی، صحابی پیامبر اکرم(ص) است. وی پیش از جنگ بدر اسلام آورد و در جنگ احد و نبردهای پس از آن حضور داشت.
دحیه در سال ششم هجری، مأمور رساندن نامه پیامبر(ص) و ابلاغ رسالت ایشان به فرمانروای روم شرقی شد. همچنین وی مأمور رساندن نامه ای دیگر از پیامبر اکرم به اسقفی مسیحی شد.
وی صورت زیبایی داشت و در برخی نقل ها آمده است که جبرئیل گاهی به صورت او بر پیامبر(ص) ظاهر می شد. دحیه کلبی پس از رحلت پیامبر به شام مهاجرت کرد و در روستای مزّه سکونت گزید.
«رضا وحید» این بار فضای تاریخی صدر اسلام و جامعه روم و عربستان را برای روایتی عاشقانه برگزیده است که تباین ملموس فرهنگ ها، جذابیت داستان را دوچندان کرده است.

کتاب النا

رضا وحید
رضا وحید زاده ورامین به ۱۳۶۵ خورشیدی است. دارای دیپلم ریاضی وتحصیلات مقطع سطح دو حوزه علمیه خراسان هست. وی رتبه های اول مسابقات متعدد هنری را در رشته فیلم‌نامه‌نویسی، داستان‌نویسی و فیلم کوتاه کسب کرده است و از سال ۱۳۸۸ دبیر حلقه تبلیغی داستان دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بوده است .