کتاب ذهن در حال رشد

The Developing Mind
چگونه تعامل روابط و مغز ما را شکل می دهد
کد کتاب : 37328
مترجم :
شابک : 978-9644185946
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 808
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 13 بهمن

معرفی کتاب ذهن در حال رشد اثر دنیل جی سیگل

دانیل سیگل با رویکرد بین رشته ای «زیست شناسی اعصاب بین فردی» این اندیشه که ذهن در فصل مشترک تجربه بین فردی و ساختار و کارکرد مغز پدید می آید را مورد کند و کاو قرار می دهد. در این رویکرد نیازی به انتخاب بین مغز و ذهن، زیست شناسی یا تجربه و طبیعت و تربیت وجود ندارد. کتاب موضوع های بسیار مهم چون فرهنگ، جنسیت، خلق و خو، ژنتیک و نقش هشیاری و همبسته های عصبی آن در فرایندهای ذهنی و اجتماعی را مورد بحث قرار می دهد.
• تلاش نویسنده عمیق تر کردن درکی از زندگی روزمره شخصی از ذهن و روابط انسانی، با استفاده از دیدگاه های عینی علم است.
• این کتاب برای درمانگران، همکاران محترم دانشگاه، متخصصان تعلیم و تربیت، دست اندرکاران رشد کودک و نوجوان، و دانشجوهای رشته روانشناسی، روانپزشکی، جامعه شناسی، علم اعصاب، مددکاری اجتماعی، مدیریت و غیره مفید است.
• خوانندگان غیر متخصص می توانند با شناخت دقیق تر به بینش هایی در جهت رشد و ارتقای زندگی فردی، اجتماعی و حرفه ای خود دست یابند.
• ارزش این کتاب، حمایت از رشد سالم و تاب آور ذهن شما و عزیزانتان در سر تا سر زندگی است.

کتاب ذهن در حال رشد

دنیل جی سیگل
دنیل جی سیگل (متولد 17 ژوئیه 1957) استاد بالینی روانپزشکی در دانشکده پزشکی UCLA و مدیر اجرایی انستیتوی میندزایت است.دانیل جی سیگل مدرک پزشکی خود را از دانشکده پزشکی هاروارد دریافت کرد و تحصیلات پزشکی خود را در دوره فوق لیسانس در UCLA با آموزش در کودکان و روانپزشکی کودک، نوجوان و بزرگسال انجام داد.وی به عنوان یک پژوهشگر ملی تحقیقات سلامت روان در UCLA خدمت کرد و به بررسی تعامل خانواده با تأکید بر چگونگی تأثیر تجربیات دلبستگی بر احساسات، رفتار، حافظه اتوبیوگرافیک و روایت پرداخت.