کتاب اطلس تاریخی ایران در دوران ساسانی

Historical atlas of Iran in the Sassanid era
  • 24,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: نشر نی نشر نی
    نویسنده:
کد کتاب : 38524
شابک : 978-9641854982
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 98
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب اطلس تاریخی ایران در دوران ساسانی اثر رضا فرنود

کتاب حاضر اطلسی از تاریخ منطقه ی ایران است که از تأسیس پادشاهی ساسانی (حدود ۲۲۰ م) شروع می شود و با استیلای اعراب مسلمان (حدود ۶۷۰ م) به پایان می رسد. حکومت ساسانی که در پی حکومت یونانی زبان سلوکی و حکمرانی نامنسجم اشکانی روی کار آمد، دوره ی پیشرفت دوباره ی تمدن و فرهنگ ایران است. در این دوره مذهب زرتشتی تدوین و تبدیل به مذهب دولتی ساسانی شد. پادشاهی ساسانی طولانی ترین حکومت ایران و از تأثیرگذارترین دوره های آن است.
این کتاب اطلس تاریخی است. یعنی وقایع این دوره به شکل مجموعه ای از نقشه های تاریخی ارائه شده اند. هر نقشه با متن نسبتا کوتاهی همراه است که در آن وقایع تاریخی مهم آن دوره را شرح می دهد. برای خواننده ای که با تاریخ این دوره آشنا نیست این کتاب پیش درآمدی برای مطالعات دقیق تر است و برای خواننده ی آشنا با تاریخ این دوره چه بسا مکمل مناسبی برای مطالعات تاریخی اش باشد.
نمایش وقایع و حوادث تاریخی روی نقشه به درک بهتر بعد مکانی این حوادث کمک می کند و تداخل و تأثیر متقابل شان را بر یکدیگر نشان می دهد.

کتاب اطلس تاریخی ایران در دوران ساسانی

رضا فرنود
رضا فرنود متولد سال ۱۳۴۳ در مشهد و فارغ‌التحصیل مقطع دکتری بیوشیمی از دانشگاه پاریس است. وی هم‌اکنون پژوهشگر دارويى بالينى در رشته‌ی قلب و عروق است.
دسته بندی های کتاب اطلس تاریخی ایران در دوران ساسانی