استیون وینسنت بنه

استیون وینسنت بنه

استیون وینسنت بنت (Stephen Vincent Benét) (زاده ۲۲ ژوئیه ۱۸۹۸ - درگذشته ۱۳ مارس ۱۹۴۳) شاعر، رمان‌نویس و نویسنده داستان‌های کوتاه آمریکایی و برنده جایزه ادبی پولیتزر برای شعر در سال‌های ۱۹۲۹ و ۱۹۴۴ بود. ویلیام رز بنت برادر وی است. بنت در ۲۲ ژوئیه سال ۱۸۹۸ در شهر بتهلم از توابع پنسیلوانیا در یک خانواده نظامی به دنیا آمد. ده ساله بود که خانواده‌اش او را به دانشکده نظامی هیچکاک فرستادند. پس از آن برای ادامه تحصیل به دانشگاه ییل رفت و پس از مدتی با موفقیت از آنجا فارغ‌التحصیل شد، اما این تحصیلات او را قانع نکرد و برای کسب دانش بیشتر به دانشگاه سوربن فرانسه رفت و در همان‌جا بود که همسر آینده خود روزمری کار را ملافات نمود و با تشویق او شروع به نگارش داستان و سرودن شعر کرد.
کتاب «جسد جان براون» اولین داستان او بود که در سال ۱۹۲۹ منتشر و جایزه ادبی پولیتزر را از آن خود کرد و مجدداً همین جایزه را در سال ۱۹۴۴ بخاطر نگارش کتاب حماسی خود «ستاره غربی» به دست آورد. بنت آثار زیادی در نظم و نثر دارد که می‌توان کتاب «احضار به سوی آزادی» و «آغاز خرد» را در این زمینه نام برد.
اکثر آثار او در دوران جنگ سروده یا نوشته شده که در آن مردم را به میهن پرستی و پاره کردن زنجیر استبداد و زورگویی دعوت کرده‌است.
وی در نگارش داستان‌های کوتاه نیز شهرت و محبوبیت زیادی به دست آورد به طوری که بعضی از داستان‌هایش به صورت اپرا هم اجرا شد. داستان «سلطان گربه‌ها» (۱۹۳۷) “The King of Cats” به عقیدهٔ دوست داران و خوانندگان آثارش یکی از شیواترین و عمیق‌ترین آثارش محسوب می‌شود.
استیون وینسنت بنت در ۱۳ مارس سال ۱۹۴۳ در شهر نیویورک در سن ۴۴ سالگی درگذشت.

کتاب های استیون وینسنت بنه

خون شهدا