امیلی اکس آر پان

امیلی اکس آر پان

امیلی اکس آر پان نویسنده آمریکایی پرفروش ترین داستانهای بزرگسالان در نیویورک تایمز است که بیشتر با اولین رمانش "رنگ حیرت انگیز روح" شناخته می شود. پان در ایلینوی به دنیا آمد و تنها فرزند والدین تایوانی است که به ایالات متحده مهاجرت کرده اند. پدرش استاد کالج نیوجرسی و مادرش معلم پیانو و گوژنگ است.
او سعی کرد اولین رمان خود را در کلاس دوم بنویسد و در نهایت اولین رمان خود را برای تکلیف کلاس ششم در مدرسه به پایان رساند. در 15 سالگی، وی از نمایندگان ادبی سوال می کرد تا به دنبال انتشار باشند. پان در NYU Stern بازاریابی بین المللی را تحصیل کرد، جایی که یک ترم زودتر فارغ التحصیل شد. پس از فارغ التحصیلی، قبل از اینکه در برنامه نوشتن خلاق NYU پذیرفته شود، به عنوان سردبیر در Washington Square Review کار می کرد. در سال 2010، هنگامی که در مدرسه grad بود، او ایده ای را برای اولین رمان او ایجاد کرد و مرتباً بازنویسی می کرد و آن را به نفع نسخه های مختلف نوشت.
پان به همراه نویسنده همکار، نوا رن سوما، یکی از بنیانگذاران Foreshadow: A Serial Anthology ، گلچین آنلاین ماهانه برای داستان های کوتاه بزرگسالان جوان است که از طریق سایت سرمایه گذاری گسترده Indiegogo در آگوست 2018 محقق شد.
او در بروکلین، نیویورک زندگی می کند.

کتاب های امیلی اکس آر پان

رنگ شگفت انگیز روح