پریمو لوی

پریمو لوی

پریمو میشل لوی، زاده ی 31 جولای 1919 و درگذشته ی 11 آپریل 1987، شیمی دان و نویسنده ی ایتالیایی بود. او چندین کتاب، رمان، مجمعه داستان های کوتاه، مقاله و شعر از خود به جای گذاشت است.او در شهر تورین ایتالیا و در خانواده ای یهودی چشم به جهان گشود. لوی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه ی فلیس ریگنون گذراند. او که پسری ترکه ای و خجالتی بود، در تحصیلات بسیار موفق عمل می کرد. او حدود ده ماه از زندگی اش را در اردوگاه های مرگ آلمان نازی گذراند تا این که این اردوگاه در 18 ژانویه ی 1945 توسط ارتش سرخ آزاد شد. از 650 یهودی ایتالیایی که به همراه لوی به اسارت گرفته شدند، فقط حدود 20 نفر، زنده اردوگاه را ترک کردند. او سپس به حرفه ی نویسندگی روی آورد و موفق های بزرگی در این زمینه کسب کرد.پریمو لوی بر اثر جراحات وارده به دلیل سقوط از ساختمانی سه طبقه در سال 1987 درگذشت. مرگ او در ابتدا خودکشی اعلا م شد اما برخی اعتقاد دارند که سقوط او از ساختمان اتفاقی بوده است.

کتاب های پریمو لوی

بازمانده


ساحران


بیشتر بخوانید

اعتیاد ما به ادبیات داستانی: چرا انسان به داستان ها نیاز دارد؟

به هر طرف نگاه کنید، با داستان ها روبه رو می شوید. از گذشته های خیلی دور که اجداد ما دور آتش می نشستند و داستان تعریف می کردند تا به امروز که شبکه های تلویزیونی، سریال های محبوبی تولید می کنند

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.