آیا این یک انسان است؟

If This Is a Man [Survival in Auschwitz]

  • قیمت : ۲,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : ناموجود
انتشارات: ماهیماهی
نویسنده:

معرفی کتاب آیا این یک انسان است؟ اثر پریمو لوی

اگر این نیز انسانی است، که در آمریکا با نام نجات در آشویتز شناخته می شود، عنوان رمانی است نوشته ی پریمو لوی که برای اولین بار در سال 1947 به انتشار رسید. شیمی دانی 25ساله و یهودی به نام پریمو لوی در سال 1943 توسط نیروهای فاشیست ایتالیا دستگیر شده و از شهر خود، تورین، به آشویتز برده می شود. این کتاب، داستان ده ماه از زندگی لوی در اردوگاه های مرگ آلمان نازی، خشونت های سازمان یافته و مقاومتی معجزه آسا است که به زیباترین شکل در قالب یک رمان عرضه شده است. اگر این نیز انسانی است اثری بی تکلف، بااحساس و هوشمندانه است که به عنوان گواهی جاودان بر تخریب ناپذیری روح بشر در نظر گرفته می شود.

کتاب آیا این یک انسان است؟


ویژگی ها کتاب آیا این یک انسان است؟

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

مشخصات کتاب آیا این یک انسان است؟
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
سال انتشار میلادی :1947
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب آیا این یک انسان است؟
A true work of art.
یک اثر هنری راستین.
Times Literary Supplement Times Literary Supplement

A stark prose on the deepest sufferings of man.
نثری شجاعانه درباره ی عمیق ترین رنج های بشر.
New Statesman

Remarkable for its simplicity, compassion, and wit.
اثری درخشان در سادگی، احساس و لطافت طبع.
Barnes & Noble

بخش هایی از کتاب آیا این یک انسان است؟ (لذت متن)
هر کسی دیر یا زود در زندگی درمی یابد که خوشحالی و رضایت کامل، غیرقابل درک است؛ اما تعداد اندکی به نقطه ی مقابل این موضوع فکر می کنند که ناراحتی و عدم رضایت کامل نیز، به همان میزان، غیرقابل دسترس است.

سپیده دم مانند خائنی بر ما چیره شد؛ این طور به نظر می رسید که انگار خورشید به عنوان متحد دشمنان مان و برای کمک به نابودی ما طلوع کرده بود.

اما این جا هیچ تبهکار و دیوانه ای وجود ندارد. هیچ تبهکاری وجود ندارد چون هیچ قانون اخلاقی ای برای نقض کردن وجود ندارد. هیچ دیوانه ای وجود ندارد چون اراده و اختیار به طور کلی از ما سلب شده و همه ی اعمالمان، تنها عمل قابل تصور است.