مهری ماهوتی

مهری ماهوتی

مهری ماهوتی 26 فروردین 1340 در بابل به دنیا آمده است. کودکی ­او در شهر بهارنارنج گذشته است در میان کوچه‌‌های تو در تو و در خانه­‌هایی با سقف‌های سفالی نارنجی، صدای پرنده­های مهاجر، آوازهای محلی و لالایی شیرین مادران. نخستین قصه­‌ها و شعرهایش را در کلاس انشا نوشت و اولین کار مطبوعاتی‌اش در «کیهان بچه­‌ها» منتشر شد.
در ادامه فعالیت ضمن همکاری با مجله «جانبازان» و «زن روز» با همه مجله­‌هایی که برای کودکان و نوجوانان چاپ می­‌شد با دفتر تالیف کتب درسی و مجلات کمک آموزشی رشد همکاری مستمر داشته و تا امروز عضو تحریریه آن‌ها است.
بیش از دویست عنوان کتاب از این نویسنده منتشر شده است. «بچه­‌های مرد»، «روزهای پاییزی»، «سفر به سرزمین خاکستری»، «قصه­‌های خاله شیرین»، مجموعه پنج جلدی «قصه­‌های زینب»، مجموعه پنج جلدی ماجراهای «آقای تنبل»، «سکه­‌های کوچک آرزوهای بزرگ»، «بیب بیب بوق بوق»، «نان خوشمزه»، «کفش­‌های جیک جیکی» و «کمد پرماجرا» از جمله نوشته‌های ماهوتی محسوب می‌شوند.
این نویسنده و شاعر کودکان و نوجوانان علاوه بر شعر و قصه در زمینه بازآفرینی آثار برجسته ادبیات کهن و بازنویسی موضوعات تاریخی تلاش قابل توجهی داشته و کتاب­‌های او در رابطه با زندگی پیامبر(ص)، بانو خدیجه(س) و حضرت فاطمه(س) در بازار کتاب موجود است.
تعدادی از آثار ماهوتی در جشنواره‌های فجر، لاک‌پشت پرنده، جشنواره قرآنی، پروین و ایثارگران، رشد و مطبوعات مورد تقدیر قرار گرفته و یا جوایز ارزشمندی دریافت کرده است.

کتاب های مهری ماهوتی

قهری، برو آشتی، بیا


قهری، برو آشتی، بیا


تعبیر یک رویا


مجموعه ترانه های کودکانه


کفش های جیک جیکی


بچه پیراهن


ایران دوستت دارم