کتاب چشم بوف کور

Boof - e - Koor
ظرافت های رمان بوف کور صادق هدایت
کد کتاب : 113132
مترجم :
شابک : 978-6226467636
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 52
سال انتشار شمسی : 1402
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 آذر

معرفی کتاب چشم بوف کور اثر بزرگ علوی

" کتاب « چشم بوف کور» نوشته « بزرگ علوی هولیا سی شکرجی » توسط نشر جغد منتشر شده است. بوف کور" یکی از مشهورترین رمان‌های ایرانی است که توسط صادق هدایت نوشته شده است. این رمان تأثیرگذاری گسترده در ادب فارسی دارد و به عنوان یکی از آثار مهم نویسنده و ادبیات ایران معاصر شناخته می‌شود. "بوف کور" داستانی است در مورد دختر جوانی به نام معصومه، که از کودکی نابینا بوده و در یک دنیای تاریک و نادیده گرفته با دشواری‌هایی زندگی می‌کند. معصومه برخلاف انتظارات و اندیشه‌های مختلف، توانسته در دنیایی که برای نابینایان به نظر می‌رسد تا حد زیادی موفق باشد.

صادق هدایت در این رمان مسائلی مهم مثل تبعیض اجتماعی و نابرابری را مطرح کرده و به بررسی مسائل انسانی و اخلاقی پرداخته است. "بوف کور" به عنوان یک آینه‌ای برای نمایش مشکلات اجتماعی و انسانی از یک زاویه گوناگون شناخته می‌شود و توانسته است مخاطبان خود را به تفکر و بررسی عمیق درباره این مسائل ترغیب کند.

صادق هدایت با این اثر برای خود جای ماندگی در ادبیات فارسی و ادبیات جهانی جلب کرده است و "بوف کور" به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار ادبی ایران در قرن بیستم شناخته می‌شود.

کتاب چشم بوف کور