کتاب عزازیل

Azazeel

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 79,500 | 71,550 تومان

  • موجود
  • انتشارات: روزنه روزنه
    نویسنده:
مشخصات کتاب عزازیل
مترجم :
شابک : 978-9643348519
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 482
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

برنده ی جایزه ی بوکر عربی سال 2009

معرفی کتاب عزازیل اثر یوسف زیدان

این رمان با نام «عزازیل» یا «شیطان» به قلم نویسنده مصری «یوسف زیدان» به رشته تحریر درآمده است. «عزازیل» سال گذشته به عنوان برترین اثر ادبی توانست جایزه ادبی بوکرعربی را از آن خود کند. پیش از این رمان تاریخی این نویسنده مصری در کشورهای اروپایی با استقبال خوانندگان اروپایی روبه رو شده بود. این کتاببه شش زبان اروپایی ترجمه و روانه بازارهای کتاب و مراکز فرهنگی جهان گردید. «توبی موندی» ناشر این کتاب درباره «عزازیل» می گوید: نویسنده این کتاب به خوبی توانسته است با پرداختن به بخشی از تاریخ جهان و با پرداخت مناسب مخاطبان بسیاری را نه تنها در جهان عرب بلکه در سراسر جهان با خود همراه کند.

نام این کتاب در انجیل به معنای «سلطان شیاطین» است و در عهد عتیق، به «خدای شهر اکرون» اطلاق می شود. این رمان که داستان آن در قرن پنجم و در سوریه و مصر اتفاق می افتد، به تاریخچه ی اولیه ی مسیحیت در کشور مصر پرداخته و زمانی را که مسیحیت مذهب رسمی امپراتوری روم شد، بررسی کرده است. به گزارش روزنامه ی گاردین، این کتاب در کشور مصر بسیار جنجال آمیز بوده و مقامات مذهبی این کشور آن را نسخه ی عربی کتاب «رمز داوینچی» توصیف کرده اند.

کتاب عزازیل

یوسف زیدان
یوسف محمد احمد طاها زیدان (زاده ۳۰ ژوئن ۱۹۵۸ - ساقلته مصر) یک نویسنده و داستان نویس و روزنامه نگار مصری است که مقالاتی در زمینه تاریخ اسلام و طب هم دارد. وی همچنین به عنوان مشاور در کتابخانه اسکندریه کار کرده‌است.