کتاب جاسوسان برتر

Top Spies
(معرفی سازمان ها و شبکه های جاسوسی و 100 جاسوس مشهور)
کد کتاب : 14210
شابک : 978-6007633649
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 398
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 23 مرداد

معرفی کتاب جاسوسان برتر اثر حمید عشقی

جاسوسان افرادی باهوشند. آن ها با فعالیت های خود در میان دشمن با ظاهری دوستانه می توانند ضربات مهلکی را بر پیکره نظام سیاسی یک کشور وارد نمایند. دسترسی به اطلاعات طرف مقابل در زمان جنگ بسیار اهمیت دارد. امروزه جاسوسی در مورد مسائل صنعتی و اقتصادی گسترش یافته است و جاسوسی های اینترنتی از راه دور، خود دنیایی پیچیده را ایجاد کرده است.
جاسوسی و مسائل امنیتی فراتر از زمان جنگ ها است، ولی در زمان نبرد نمود خاصی پیدا می کند، یک نبرد تمام نشدنی بین سازمان های جاسوسی همزمان در جریان است. در این نبرد پنهان هوش افراد و ارتباط تشکل های خود ساخته و غیر سازمان یافته می تواند طرفین را مجبور به پیاده سازی مجدد برنامه های استراتژیک صحنه نبرد و یا سیاست های داخلی نماید.
تاریخچه جاسوسی قدمتی به اندازه تاریخ تمدن بشری دارد. داستان اسب تروا در حماسه ایلیاد و اودیسه و اعزام دو جاسوس توسط یوشع به شهر اریحا که داستان آن در کتاب عهد عتیق نقل شده است، نشان دهنده قدمت جاسوسی در تاریخ بشری است.

کتاب جاسوسان برتر

حمید عشقی
حمید عشقی متولد ۱۳۵۱٫ از کودکی علاقه زیادی به خوندن داشت و اولین کتابی که خوانده تن تن و هفت گوی بلورین بود. اساسا کمک استریپ‌های تن تن یکی از نوستالژی‌های وی است. کتابهای ژول ورن و الکساند دوما و کتابهای ادبیات کلاسیک رو خیلی دوست دارد. همیشه مینوشت اما کار حرفه ای نوشتن رو بعد از ابتلا به بیماری سرطان شروع کرد. همیشه آدم شوخی بود و این مسئله بیشتر اوقات تو ارتباطات او باعث ایجاد سوتفاهم می شد. شاید عجیب باشد که اعتقاد دارد شرکت در کلاس‌های نویسندگی کسی رو نویسنده نمیکند. نویس...