کتاب سفر زمستانی

Le Voyage d'hiver
کد کتاب : 14996
مترجم :
شابک : 978-6002296702
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 98
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

معرفی کتاب سفر زمستانی اثر آملی نوتومب

کتاب "سفر زمستانی" اثر نویسنده بلژیکی ژاپنی "آملی نوتومب" می باشد.

این رمان که به زبان فرانسه نوشته شده ، یک داستان عاشقانه،و در عین حال جذاب نیز می باشد. "آملی نوتومب" یک داستان عاشقانه و ربایش هواپیما را به موازات با مهارت خود می سازد که خواننده به سرعت درگیر آن می شود و قادر به پیش بینی چگونگی پایان هر یک از موضوعات نیست. این کتاب به هر بزرگسال با سطح مهارت متوسط ​​یا بهتر توصیه می شود.

این رمان با رفتن شخصیت اصلی داستان در فرودگاه پاریس با هدف ربودن هواپیمای مسافرتی آغاز می شود. او به سرعت فاش می کند که هیچ زمینه ای جنایی ندارد و خود را تروریست نمی داند ، زیرا او تمایل به هیچ دولت یا گروهی از مردم و انگیزه ای با ایدئولوژی مذهبی و یا سیاسی ندارد. از طرف دیگر ، نتیجه موفقیت آمیز باعث کشته شدن بسیاری از مردم می شود و در نهایت توسط تمام جهان به عنوان یک حمله تروریستی ویرانگر دیده می شود. اگرچه شخصیت اصلی اطمینان دارد که موفق خواهد شد ، خواننده او را در طی فصل ابتدایی خیلی جدی نمی گیرد ، زیرا به نظر نمی رسد او شخصیتی خطرناک باشد و تجربه ای در این عرصه ندارد.

در کتاب "سفر زمستانی" همانطور که کنجکاو هستیم که چگونه او قصد دارد نقشه خود را عملی کند ، این کتاب ما را به موقع به گذشته ای می برد که او به تدریج در حال توسعه روابط با دو زن است. این قبل از اینکه ما را به فرودگاه برگرداند ، به یک مثلث عاشقانه جالب و کاملا غیرمعمول تبدیل می کند تا اطلاعات بیشتری درباره دقیقا کاری که او می خواهد انجام دهد به ما ارائه دهد. سپس دوباره به سراغ داستان عشق می رویم. بعد از چند گزینه ، ما متوجه می شویم که این شخصیت دیوانه نیست ، که او بسیار باهوش است.ما همچنین پیشرفت انگیزه ربودن را به تدریج در داستان "سفر زمستانی" مشاهده می کنیم. تعلیق به سمت خاتمه بسیار به تدریج حرکت می کند که غیرقابل تصور می باشد ، و ما نمی دانیم که نویسنده "آملی نوتومب" چگونه می خواهد از این امر خارج شود.

کتاب سفر زمستانی

آملی نوتومب
فابین کلر نوتومب «املی نوتوم (به فرانسوی: Amélie Nothomb)»در نهم ژوئیۀ سال 1966 در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک متولد می شود. ولی او در زندگی نامه اش خود را اَمِلی نوتومب متولد سال1967 در کوبۀ ژاپن معرفی می کند. پدرش بارون پاتریک نوتومب، دیپلمات بلژیکی کمی بعد از تولد اَمِیلی به عنوان کنسول به ژاپن منتقل می شود. امیلی پنج سال در ژاپن زندگی می کند. تأثیر این پنج سال بر روحیات نویسنده در آثارش منعکس می شود. ولی تجربۀ دور از وطن بودن املی به ژاپن ختم نمی شود. او به طور متوالی همرا...
قسمت هایی از کتاب سفر زمستانی (لذت متن)
سرما دیگر یک تهدید محسوب نمی شد، بلکه نیرویی غالب بود که به ما جان می بخشید و سخن می گفت؛ «من سرما هستم و سلطنت من بر جهان به دلیلی بسیار ساده است. چیزی که هیچ کس تا به حال به آن نیندیشیده است: نیاز من به احساس شدن. این نیاز همه هنرمندان است اما هیچ هنرمندی جز من نتوانسته این نیاز را ارضا کند. همه جهان و انسان ها من را به خوبی حس می کنند. وقتی خورشید و باقی ستارگان خاموش شوند من همچنان خواهم بود و همه مردگان و زندگان آغوشم را احساس خواهند کرد. نیت آسمان هرچه که باشد، یقین مطلق آن است که آخرین کلام به سوی من خواهد بود. این میزان از تکبر با تواضع من در تضاد نیست چرا که اگر احساس نشوم، هیچم. بدون لرزش دیگران وجود ندارم. سرما هم به انگیزه و نیرو نیاز دارد. و نیروی من رنج همه شماست. برای قرن ها و قرن ها.»

و من با شجاعت سرما را تاب می آوردم. نه تنها به خاطر سهیم شدن در سرنوشت معشوقه ام، بلکه برای ادای احترام به هنرمندی جهانی. نوشته هایم را دوباره با حیرت می خوانم؛ کسی که قرار است تا چند ساعت دیگر یک هواپیما را با صدها مسافر منفجر کند، وقتی موقعیت مناسب برای نوشتن واپسین افکارش فراهم می شود، دگرگون می شود و کلماتش به سمت پریشان ترین نوع تغزل پیش می روند.

"هیچ شکست عاشقانه ای وجود ندارد. "
آملی نوتومب