کتاب جستارهایی درباره ی هایدگر، دریدا و دیگران

Essays on Heidegger and Others
کد کتاب : 15413
مترجم :
شابک : 978-6229500347
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1991
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

معرفی کتاب جستارهایی درباره ی هایدگر، دریدا و دیگران اثر ریچارد رورتی

رورتی یکی از مهم ترین فیلسوف های معاصر آمریکایی است که نوشته ها و ایده هایش درباره ی فلسفه خواندنی است. به تازگی نشر شب خیز کتابی از او منتشر کرده به نام «هایدگر، دریدا و دیگران»؛ کتابی که شامل چند جستار او درباره ی این فیلسوف هاست و به گفته ی خودش در کتاب، آنها را نه منفک از تاریخ فلسفه که در ادامه ی سنت فلسفی اروپا، بررسی کرده است.
او می نویسد: بهتر است به آنها جایگاهی در یک سلسله گفت وگو نسبت بدهیم، سلسله ای که از دکارت آغاز می شود، از کانت و هگل می گذرد و به نیچه و پس از او می انجامد. کتاب سه فصل دارد: هایدگر، دریدا و دیگران و در هر بخش علاوه بر بررسی و نقد اندیشه ها گریزهایی هم به مسائل دیگر زده می شود. برای آنها که اهل فلسفه اند این کتاب حتما پر از نکته است.

کتاب جستارهایی درباره ی هایدگر، دریدا و دیگران

ریچارد رورتی
ریچارد مک کی رورتی (Richard Rorty) (زادهٔ ۴ اکتبر ۱۹۳۱ – درگذشتهٔ ۸ ژوئن ۲۰۰۷)، از مهم‌ترین فیلسوفان تحلیلیِ معاصر و به‌عقیدهٔ برخی بزرگترین فیلسوف آمریکایی است. وی نظرات بدیعی در سنت پراگماتیستی ارائه کرده‌است. هرچند برخی او را به‌دلیل عقاید نسبی‌گرایانه‌اش پسامدرن دانسته‌اند، وی چنین عنوانی را نمی‌پذیرفت و آن را اساساً بی‌معنا می‌پنداشت. اگر بخواهیم دقیقتر ردهٔ رورتی را بیان کنیم باید او را فیلسوف پسا تحلیلی (post-analytical) عمل گرا ب...
دسته بندی های کتاب جستارهایی درباره ی هایدگر، دریدا و دیگران