کتاب کنسول افتخاری

The Honorary Consul

مشخصات کتاب کنسول افتخاری
مترجم :
شابک : 978-6004901192
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 358
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1973
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتاب کنسول افتخاری اثر گراهام گرین

گروهی از انقلابی ها در یکی از شهر های کوچک آرژانتین نقشهٔ ربودن سفیر آمریکا را طراحی می کنند اما به اشتباه کنسول افتخاری انگلستان را می ربایند... همهٔ شخصیت های اصلی این رمان پرکشش که گراهام گرین در کمال استادی بر پیرنگ آن مسلط است، ناگزیرند در مواجهه با بی عدالتی ها و مظالم این دنیای خشن فداکارانه در ازای خشنودی وجدان خویش محرومیت هایی را تحمل کنند اما سرانجام آنچه پیش تر «پیروزی» به نظر می آمد، پس از نیل به اهداف چونان شکستی تلخ جلوه می کند.
گراهام گرین در این اثر با واقع بینی و طنز ظریف و رشک برانگیز خاص خود، خواننده را به مشارکت در وقایع و اندیشه های داستان وامی دارد، بی آنکه معلم اخلاق جلوه کند.

کتاب کنسول افتخاری

گراهام گرین
هنری گراهام گرین (به انگلیسی: Henry Graham Greene) (زاده ی ۲ اکتبر ۱۹۰۴، درگذشته ی ۳ آوریل ۱۹۹۱) رمان نویس، نمایشنامه نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسنده ی پرکار داستان های کوتاه انگلیسی بود.او در طول عمر طولانیش در غالب معرکه های سیاسی و انقلابی گوشه و کنار جهان حاضر و ناظر بود و ماجراهای داستان هایش عمدتا در متن همین وقایع قرن بیستم می گذرد، آثاری که ابهامات انسان نوین در این دنیای ناآرام را نشان می دهد.محصول کمابیش هفتاد سال قلم زدن او ۶۴ کتاب است: از جمله ۲۸ رمان، ۴ زندگینامه ی خود نوشت،...