کتاب شهری چون آلیس

A Town Like Alice
کد کتاب : 15963
مترجم :
شابک : 978-6004901284
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 406
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1950
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 26 تیر

معرفی کتاب شهری چون آلیس اثر نویل شوت

جین، زن جوان انگلیسی، که در گیرودار جنگ جهانی دوم در مالایا زندگی می کند، به همراه شمار زیادی از زنان و کودکان به اسارت نیروهای ژاپنی درمی آید. ژاپنی ها این اسیران را به پیمودن راه طولانی و طاقتفرسای هفت ماهه ای در مسیری پرخطر وا می دارند. کابوس این سفر پرمخاطر و محنت زا سال ها پس از جنگ ذهن جین را می آشوبد. با این همه به سببی ناگزیر می شود به مالایا باز گردد. در آنجا اطلاع می یابد که جو، سرباز استرالیایی، که خود را برای نجات اسیران به مخاطره انداخته بود، از مهلکه جان سالم به در برده است. جست وجوی جین برای یافتن جو، او را به ده کوره ای دورافتاده در استرالیا می کشاند...
محبوب ترین داستان نویل شوت حکایت عشق و جنگ در دورانی پرآشوب است؛ جنگ و پیامدهای آن، از جنگل های مالایا تا استرالیای به شدت خشن و خالی از ظرافت.

کتاب شهری چون آلیس

نویل شوت
نویل شوت نوروی (Nevil Shute Norway) ‏۱۸۹۹-۱۹۶۰ رمان نویس، مهندس پرواز بریتانیایی و مدیر یک کارخانه هواپیماسازی بود.نویل شوت نوروی در ژانویهٔ ۱۸۹۹ در ایلینگ انگلستان زاده شد و ۱۲ ژانویهٔ ۱۹۶۰ در ملبورن استرالیا درگذشت. در زندگی سی سالهٔ ادبی اش، ۲۵ کتاب نوشت که نخستین آن‌ها Marazan است. کارهای مهم او عبارتند از: So Disdained و What Happened to the Corbetts. کتاب اخیر گزارشی از بمباران مردم غیرنظامی در جنگ جهانی دوم است.