کتاب سلام اول

The First Salute
کد کتاب : 18066
مترجم :
شابک : 978-9649971766
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سلام اول اثر باربارا تاکمن

کتاب « سلام اول » ،نوشته ی یکی از مورخان تاریخ ساز آمریکایی به نام باربارا تاکمن است .این کتاب تاریخی ، نمایشی دقیق و اصیل از انقلاب آمریکا را ترسیم می کند. باربارا تاکمن ، انقلاب را در بستر قرن ها درگیری بین انگلیس و فرانسه و هلند قرار می دهد و نشان می دهد که چگونه کمک به مستعمرات آمریکایی در هر دو ملت باعث پیروزی و استقلال شد . او بر نقش کلیدی که توسط نیروی دریایی مدعی بازی شد ، نور تازه ای می تاباند ، پرتره ای باشکوه از جورج واشنگتن را نقاشی می کند و جزئیات برنامه تعیین کننده جنگ در یورک تاون را بازگو می کند . سلام اول ، حکایتی هیجان انگیز از تولد یک ملت است.در کتاب "سلام اول" باربارا تاکمن ، انقلاب آمریکا را از دیدگاه اروپا توصیف می کند. استعداد بزرگ تاکمن ، استعدادی که وی را از بسیاری از مورخان متمایز می کند ، توانایی او در نوشتن تاریخ به عنوان یک روایت فکری و پیوند دادن حقایق متراکم و بهم پیوسته در یک چارچوب همیشه در حال رشد است که لزوما بر اساس تقویم نیست ،اما همیشه دقیقا در همان جایی به پایان می رسد که قرار بوده باشد. در این کتاب هدف ، نبرد یورک تاون است ، که تاکمن نتیجه گیری قاطع از وقایع را، در پی درک صحیح مسائل بین المللی در اروپا و روابط بین انگلیس و مستعمرات خود می داند که شامل جنگ تجاری هلند و انگلیس ، خصومت های انگلیس و فرانسه ، درگیری های سیاسی در انگلستان ، شرایط جدید انگلیسی ها در قرن هجدهم می شود. تاکمن در نیمه اول کتاب خود تقریبا با تمرکز انحصاری بر سمت اروپایی ، مسائلی را از دریاسالار انگلیسی سر جورج بریگز رودنی ، ژنرال انگلیسی لرد کورنوالیس ، و دریاسالار د گراس فرانسوی توصیف می کند و در نهایت یک دیدگاه تازه و خیره کننده به خواننده می دهد.

کتاب سلام اول

باربارا تاکمن
باربارا تاکمن مورخ و نویسنده آمریکایی بود. نخستین کار جدیِ او در عالمِ نویسندگی کتابِ "کتاب مقدس و شمشیر بود" که روایتی است از جغرافیایِ بغرنجِ سیاسیِ فلسطین و اقداماتِ نابه‌سامانِ گذشته در چاره‌جویی برای مشکلاتِ منطقه. با نوشتنِ توپ‌های ماهِ اوت که وصفِ مهیجی است از پیش‌درآمدِ سیاسیِ درگیری در آغازِ عملیاتِ نظامیِ جنگ جهانی اول، جایزه پولیتزرِ ۱۹۶۳ را ازآنِ خود نمود. استیلوِل و تجربه آمریکا در چین جایزه پولیتزر را در سال ۱۹۷۲ و برای بارِ دوم نصیب نویسنده کرد.باربارا تاکمن...
نکوداشت های کتاب سلام اول
“Tuchman writes narrative history in the great tradition. . . . A persuasive book, which brings us entertaining pictures, scenes and characters.”
تاکمن روایت تاریخی با عظمتی می نویسد. . . . کتابی قانع کننده ، که تصاویر ، صحنه ها و شخصیت های سرگرم کننده را برای ما به ارمغان می آورد. "
Chicago Tribune Chicago Tribune

قسمت هایی از کتاب سلام اول (لذت متن)
16 نوامیر 1776 لکه های سفیدی از دود شلیک توب ها، آنگاه صدای غرش توپ ها، از قلعه محقر جزیره هلندی کوچک سنت اوستاتیوس در هند غربی برخاست و بر بالای دریای فیروزه فام به جولان در آمد. توپ خانه قلعه اورانژ جواب سلام کشتی آمریکایی اندرو دوریا به بندر بیگانه را می داد و کشتی با پرچم راه راه سرخ و سفید کنگره آمریکا بر فراز دکلش به لنگرگاه نزدیک می شد. سنت اوستاتیوس با صدای کوتاهش اولین مقام رسمی بود که به بزرگ ترین رویداد قرن درود می فرستاد: ظهور دولت تازه ای که مسیر تاریخ را عوض می کرد