کتاب آدم زنده

Adam-e Zende

  • قیمت : 20,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: معین معین
    نویسنده:
مشخصات کتاب آدم زنده
شابک : 978-9645643148
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 198
سال انتشار شمسی : 1394
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب آدم زنده اثر احمد محمود

به گزارش رویداد فرهنگی، این رمان ترجمه از چاپ اول «الانسان الحی» نوشته ممدوح بن عاطل ابونزال، چاپ بغداد در سال 1984 است.
داستان در کشور عراق سال های بعد از انقلاب اتفاق می افتد. قرقاوی که راوی داستان و زندگی خود است، در سال های سختی، بیکاری و بی پولی به سر می برد تا حدی که قهوه چی هم از نسیه دادن چای به او خسته شده است. جان همه از دزدی ها و زد و بندهای دست اندکاران قدرت مملکت به لب رسیده است تا اینکه رییس بزرگ اعلام می ‍ کند «هرکس از دزدی و نام دزدان باخبر است با ما همکاری و این خائنین را به ما معرفی کند تا آنها را به سزای اعمالشان برسانیم.» قرقاوی هم لیست بالا و بلندی از افرادی که از روی بیکاری در زندگیشان کند و کاو کرده، تهیه می کند و اموال و دارایی آنها را برملا می سازد؛ حتی یکی از همسایه ها که با او لج است و چشم دیدن یکدیگر را ندارند، در لیست می آورد و می گوید که با سواد کم و حقوق دولتی اگر دزدی و رشوه خواری نکرده چگونه خانه پنج طبقه ساخته! نامه را برای رئیس بزرگ پست می کند و خیلی زود به سراغش می آیند.
قرقاوی مورد لطف قرار می گیرد و مدال عقاب که نشانه شهامت و وطن پرستی است را به او اعطا می کنند. برایش جشن ها و پایکوبی ها صورت می گیرد و به او پیشنهاد ادامه تحصیل در خارج از کشور به مدت پنج سال همراه پول توجیبی و بلیط هواپیما می دهند.

کتاب آدم زنده

احمد محمود
احمد محمود در ۴ دی ۱۳۱۰ در شهر اهواز از پدر و مادری دزفولی الاصل به دنیا آمد و شاید به همین دلیل بیشتر خود را دزفولی می‌دانست. در برخی از آثارش چون همسایه‌ها و مدار صفر درجه واژه‌ها و جملاتی به گویش دزفولی به چشم می‌خورد و نیز شخصیت «نعمت» در داستان «غریبه‌ها و پسرک بومی» از کتابی به همین نام نیز از یکی از اهالی دزفول به نام نعمت علائی گرفته شده‌که حول‌وحوش سال ۱۳۲۳ در دزفول به دست افراد ناشناسی ترور می‌شود. پدر احمد محمود در سال...
دسته بندی های کتاب آدم زنده