کتاب سردار جنگل

Sardar Jangal
کد کتاب : 26467
شابک : 978-6457321158
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 490
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 14
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب سردار جنگل اثر ابراهیم میرفخرایی

ویژگی برجسته این کتاب آن است که نویسنده کتاب "ابراهیم فخرایی"، خود از سران مجاهدین جنگل بوده و در بسیاری از وقایع حضور داشته. دیگر اینکه دقت و حساسیت مولف رعایت بی طرفی از نکات دیگر کتاب است.
فصل اول و دوم این کتاب درباره شخصیت میرزا کوچک خان و آراء و افکار اوست. سپس به ترتیب تاریخ شروع به ذکر وقایع می کند. فصل آخر کتاب هم فصل انتقادات و احتجاجات است که در آن به بسیاری از شبهات و غرض های مخالفان پرداخته شده است.
در این کتاب نقش خیانت بار انگلیس و شوروی و چگونگی اتحاد دو ابرقدرت برای نابودی نهضت جنگل به خوبی بیان شده است. استفاده از عکس های بکر و ناب در تعداد زیاد در صفحات کتاب، مطالب را جذاب تر و خواندنی تر کرده است.
جالب است بدانیم این کتاب در زمانی تألیف شده که حاکمیت ایران، میرزا کوچک خان را یک اغتشاشگر و نهضت گیلان را یک اغتشاش تلقی می کرد.

کتاب سردار جنگل

ابراهیم میرفخرایی
ابراهیم رضازاده فخرایی (۱۲۷۸ رشت - ۱۶ بهمن ۱۳۶۶ تهران)، معلم، روزنامه‌نگار، وکیل و پژوهنده ایرانی بود. او کمیسر فرهنگی جمهوری شوروی گیلان بود.پدرش حاج رضا، تاجری در رشت و یکی از اعضای انجمن ایالتی گیلان در جریان انقلاب مشروطیت بود. او تحصیلات اش را در یک مکتب محلی آغاز کرد و در سن پنج سالگی تحصیلات مدرن را در مدارس ابتدایی مجیدیه و اتفاق و مدرسه راهنمایی شمس پی گرفت. در سن ۱۶ سالگی به مجرد تکمیل کلاس هشتم، برای ادامه تحصیل به کالج پتریرکله بیروت رفت ولی گسترش جنگ جهانی اول او را مجبور کر...