کتاب سگ سانان و کفتارها

Iranian mammals
پستانداران ایران (جلد دوم)
کد کتاب : 27566
شابک : 978-9651185885
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 284
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

معرفی کتاب سگ سانان و کفتارها اثر علی گلشن

هدف از تهیه مجموعه کتاب های «پستانداران ایران»، آشنایی با گونه های ارزشمند پستانداران ایران، ایجاد علاقه نسبت به جانوران و میراث طبیعی و همچنین از میان بردن ترس و باورهای نادرست درباره برخی از گونه های جانوری است. بخش نخست این کتاب ابتدا با معرفی گرگ خاکستری که بزرگ ترین عضو خانواده سگ سانان به شمار می رود، آغاز می شود. پس از آن با دیگر اعضای این خانواده ازجمله شغال و انواع روباه هایی که در ایران زندگی می کنند آشنا می شویم. بخش دوم کتاب به معرفی سگ سانان اهلی ایران اختصاص دارد. از آنجایی که این سگ ها توسط انسان ها نگهداری می شوند، شرایط زندگی آن ها نیز با پسرعموهای وحشی شان متفاوت است. به عنوان مثال، آن ها نقشی در انتخاب محل زندگی، تغذیه، شکار و تولیدمثل ندارند. به همین دلیل موضوع های این قسمت با بخش سگ سانان وحشی تفاوت دارد. در این بخش اطلاعاتی درباره خاستگاه و پیشینه تاریخی، کارایی و چگونگی پرورش و نگهداری هریک از سگ های بومی ایران ارائه شده است.
بخش آخر کتاب به معرفی کفتار راه راه اختصاص دارد. کفتارها متعلق به خانواده سگ سانان نیستند و خود در خانواده مجزایی طبقه بندی می شوند اما به دلیل برخی شباهت های ظاهری این پستاندار با اعضای خانواده سگ سانان در این کتاب گنجانده شده است.

کتاب سگ سانان و کفتارها

علی گلشن
علی گلشن متولد سال 1355 تهران است. وی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بومهن، رشته مهندسی کشاورزی، گرایش علوم دامی است.کسب مدرک زبان آلمانی ( Toffel) از موسسه آموزش زبان آلمانی "گوته". از سال 1383- 1385"معرفی اسب ترکمن درایران"، (علی گلشن)، پژواک کیوان. تهران: 1384."کتابشناسی گزیده برای کودکان و نوجوانان و کتابخانه‌های آموزشی" (مقطع پیش‌دبستان)، (علی گلشن، مسعود ناصری)، نشر کتابدار. تهران: 1387."کتابشناسی گزیده برای کودکان و نوجوانان و کتابخانه‌های آموزشی" (م...