کتاب جین گودال

Jane Goodall
(در قلمروی شامپانزه ها)
کد کتاب : 49905
مترجم :
شابک : 978-6004628808
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 آذر

معرفی کتاب جین گودال اثر لیبی رومرو

احتمال اینکه کمتر کسی ( جین گودال ) را بشناسد زیاد است. البته به جز کسانی که در حیطه فعالیت او کار می کنند. اما این زن از تاثیرگذاران تاریخ علم رفتار شناسی و مردم شناسی است. حیوانات و به ویژه شامپانزه ها بسیار مدیون این زن هستند. او ۴۵ سال از عمرش را وقف فعالیت در زمینه حقوق حیوانات کرده است.
جیل گودال در ۱۹۳۴ در لندن به دنیا آمد. از همان کودکی عاشق حیوانات بود و ساعت ها گربه ها و پرندگان را تماشا می کرد. او یک روز هدیه ای از پدرش گرفت که یک عروسک پارچه ای شامپانزه بود. او آن را جوبیلی یعنی شادی نامید و آن بهترین دوستش بود و تا به امروز همیشه در کنارش است.
از زمان کودکی آرزو می کرد در آفریقا زندگی کند. او می خواست در جنگل های آفریقا حیوانات را از نزدیک ببیند و زندگی آن ها را به چشمان خودش درک کند. او عاشق ( داستان های تارزان ) و ( دکتر دولیتل ) بود چون به او کمک می کرد از زندگی حیوانات آفریقا در ذهنش تصوری داشته باشد.
جین گودال اولین دانشمندی به حساب می آمد که در تحقیقاتش روی حیوانات به جای شماره و عدد اسم می گذاشت. در مطالعات و بررسی های متداول برای جلوگیری از ایجاد روابط احساسی با حیوانات روی آن ها اسم نمی گذارند. اما جین به علت رابطه عمیقی که با شامپانزه ها برقرار کرده بود تنها کسی بود که آن ها به جامعه خود راه دادند و...

کتاب جین گودال