کتاب نظریه های جهانی شدن

Globalization Theory
کد کتاب : 29014
مترجم :
شابک : 978-9643626297
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 407
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2

معرفی کتاب نظریه های جهانی شدن اثر دیوید هلد

«جهانی شدن» موضوع روز دنیای امروز است که مورد توجه بسیاری از صاحب نظران و علاقه مندان حوزه علوم اجتماعی و سیاسی قرار گرفته است. این پدیده به علت گستردگی نفوذ و فراگیر بودنش، بر جنبه های گوناگون جوامع بشری تأثیر گذاشته و آثار و تبعات آن در سراسر جهان مشهود است.
پیش ترها به نظر می رسید موضوع جهانی شدن فقط با اقتصاد و تجارت و تولید سروکار دارد اما امروز همه عرصه های انسانی از علوم مختلف زیستی گرفته تا فلسفه و هنر و ادبیات را دربر گرفته است.
سرعت این اثرگذاری و آهنگ تغییراتش به قدری شتابان است که متفکران در عرصه های مختلف هنوز نتوانسته اند چارچوب جامعی که دربرگیرنده همه ابعاد مقوله جهانی شدن و اثرات آن باشد، ارائه کنند، اما با این تغییرات شدید چه باید کرد؟

کتاب نظریه های جهانی شدن

دیوید هلد
دیوید جاناتان اندرو هلد (27 اوت 1951 - 2 مارس 2019) یک دانشمند سیاسی انگلیسی بود که در نظریه سیاسی و روابط بین الملل تخصص داشت. وی یک انتصاب مشترک به عنوان استاد سیاست و روابط بین الملل برگزار کرد و استاد دانشگاه کالج بود، تا زمان فوت وی در دانشگاه دورام. او همچنین استاد مهمان علوم سیاسی در Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli بود. پیش از این وی به عنوان گراهام ولاس رئیس صندوق علوم سیاسی و مدیرعامل مرکز مطالعه مدیریت جهانی در دانشکده اقتصاد لندن بود.هلد به ه...