کتاب آقای سفیر

Mr. Ambassador
گفت و گو با محمدجواد ظریف سفیر پیشین ایران در سازمان ملل متحد
کد کتاب : 29258
شابک : 978-9641852988
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 384
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 13
زودترین زمان ارسال : 14 آبان

معرفی کتاب آقای سفیر اثر محمدمهدی راجی

محمدجواد ظریف در خانواده ی تاجر مذهبی سنتی به سال ۳۸ در تهران متولد شد. دبستان و دبیرستان علوی استعداد سخنوری او را شکوفا کرد و به رغم خواست خانواده و رسم مدرسه ی علوی مانند بسیاری دیگر از محصلان این مجموعه ی دینی آموزشی به سیاست روی آورد. پیش از پایان تحصیلات دبیرستانی راهی امریکا شد و پس از اتمام کالج به تحصیل در رشته ی کامپیوتر پرداخت. در امریکا به انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شمال امریکا در برکلی پیوست. پس از پیروزی انقلاب رشته ی روابط بین الملل را برای ادامه ی تحصیل انتخاب کرد. در همان ایام تحصیل ابتدا به ضرورت ماه های اول انقلاب در کنسولگری ایران در سانفرانسیسکو و سپس به صورت کارمند محلی و بعدها در قامت دیپلماتی تمام عیار فعالیت دیپلماتیک خود را تا مقام سفارت در نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک دنبال کرد.
مصاحبه ی محمدمهدی راجی با دکتر محمدجواد ظریف که اینک به صورت کتاب منتشر می شود بیوگرافی کاملی به حساب می آید که زیر و بم زندگی شخصی، سیاسی و کاری این دیپلمات برجسته را بازمی نماید. مباحث این کتاب به دلیل قرار گرفتن بر بستر پرفراز و فرود سیاست خارجی ایران و نیز بازخوانی صادقانه ی کامیابی ها و ناکامی های ظریف در جایگاه دانشی و تجربی مشرف بر گذشته و حال وی، می تواند برای دانشجویان روابط بین الملل و علاقه مندان سیاسی خارجی ایران جذاب و مفید باشد.

کتاب آقای سفیر

محمدمهدی راجی
محمدمهدی راجی متولد سال ۱۳۵۹ در تهران است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در سال ۱۳۸۳، کارشناسی‌ارشد مطالعات منطقه‌ای (مطالعات آمریکای شمالی) از دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه در سال ۱۳۸۷ و دکترای تخصصی روابط بین‌الملل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در سال ۱۳۹۳ است. وی سابقه پژوهشگری در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و نیز نوشتن در نشریات تخصصی مانند همشهری دیپلماتیک و برخی نشریات علمی ـ پژوهشی دیگر را دارد. ا...