کتاب تغذیه درمانی در طب چینی

Chinese Nutrition Therapy
کد کتاب : 30687
مترجم :
شابک : 978-9648496857
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 320
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 29 مرداد

معرفی کتاب تغذیه درمانی در طب چینی اثر یورگ کاستنر

برای هزاران سال، چینی ها آموخته اند که یک رژیم غذایی سالم و مناسب بخش جدایی ناپذیر حفظ سلامتی و درمان اختلالات مختلف است. در اینجا، نویسنده از رژیم غذایی چینی، یکی از ارکان طب سنتی چینی، راز زدایی می کند.
این کتاب مقدمه ای بر اصول طب سنتی چینی و "انرژی" غذاها ارائه می دهد. تغذیه درمانی در طب چینی با تاکید بر یک رویکرد جامع در سراسر آن، ابزارهایی را برای ادغام اصول رژیم غذایی چینی در زندگی روزمره در اختیار خوانندگان قرار می دهد. این کتاب شامل یک طبقه بندی جامع از بیش از 300 غذای آسان مانند سبزیجات، غلات، گیاهان و ادویه جات، میوه، گوشت، غذاهای دریایی، محصولات لبنی، روغن ها و چربی ها و غیره است. نمونه‌های بالینی متعدد و پیشنهادهای درمانی به طرز ماهرانه‌ای شرایط پزشکی غربی را با تکنیک‌های تشخیصی چینی ترکیب می‌کنند.
برای این ویرایش دوم، بخش نمونه‌های بالینی با فصل‌های مفصلی در مورد درمان چاقی و خستگی جسمی و/یا احساسی گسترش یافته است. توضیح علل بیماری ها بر اساس طب سنتی چینی، علائم مختلف، و فهرستی از غذاها و غذاهای توصیه شده برای اجتناب از توصیه هایی در مورد درمان مناسب طب سوزنی تکمیل می شود.

نکات برجسته:
-توصیف رژیم غذایی چینی در عمل و بحث در مورد عوامل رژیم غذایی، مانند سازگاری فصلی و نیازهای متفاوت برای کودکان و سالمندان
-نکات عملی در مورد چگونگی تطبیق تغذیه درمانی چینی با محصولات غربی و روش های آشپزی
-نمونه های بالینی که سیستم های اصلی اندام را پوشش می دهد
-یک لیست مفید از A تا Z از غذاهای رایج و ویژگی های شفابخش آنها
این کتاب کاربرپسند که یک مرجع ضروری برای دانشجویان و پزشکان طب سنتی چینی است، مورد توجه متخصصان تغذیه، متخصصان تغذیه، پزشکان و هر کسی که علاقه مند به زندگی طولانی و سالم است، خواهد بود.

کتاب تغذیه درمانی در طب چینی

یورگ کاستنر
یورگ کاستنر متولد 1962 در میدن ، نویسنده ی آلمانی است.کاستنر پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در میندن و انجام خدمت سربازی ، از سال 1984 در دانشگاه بیلفلد در رشته حقوق تحصیل کرد. در دوران تحصیل خود شروع به نوشتن مقالات و داستان برای مجلات کرد. او در سال 1991 اولین کتابش را منتشر کرد.
دسته بندی های کتاب تغذیه درمانی در طب چینی
نکوداشت های کتاب تغذیه درمانی در طب چینی
[Dr.] Kastner offers practical tips on how to adapt Chinese nutrition therapy to Western foodsand cooking methods.
[دکتر] کاستنر نکات عملی در مورد چگونگی انطباق تغذیه درمانی چینی با غذاها و روش های آشپزی غربی ارائه می دهد.
Lantern

The author has done a very good job of introducing and explaining some often hard-to-get concepts and theories associated with TCM and Chinese dietetics.
نویسنده کار بسیار خوبی در معرفی و توضیح برخی از مفاهیم و تئوری های اغلب دشوار در ارتباط با TCM و رژیم غذایی چینی انجام داده است.
American Journal of Lifestyle Medicine

قسمت هایی از کتاب تغذیه درمانی در طب چینی (لذت متن)