کتاب اطلس تاریخ جهان

History of the World Map by Map
کد کتاب : 30777
مترجم :
شابک : 978-6008269656
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 13 بهمن

معرفی کتاب اطلس تاریخ جهان اثر دورلینگ کیندرزلی

نقشه ها فقط به ما نشان نمی دهند که کجا برویم ، بلکه به ما نشان می دهند که کجا بوده ایم. مروری خیره کننده بر تمام تاریخ بشر ، در کنار هم با 140 نقشه ی فوق العاده.
در کتاب اطلس تاریخ جهان بیاموزید که چگونه چیزی مانند ماشین چاپ می تواند زمانی را تعریف کند ، یا چگونه متفقین در اروپا می توانند نازی ها را شکست دهند. در این کتاب تاریخی قابل توجه چیزهای زیادی برای خواندن وجود دارد ، و دقیقا به همان اندازه که نیاز است تا بررسی شود.
نقشه ها چیزی بیشتر از توپوگرافی زمین یا مرزهای کشورها هستند. نقشه ها می توانند نشان دهنده حرکت افراد و ایده ها باشند و راهی منحصر به فرد برای توضیح مضامین تاریخی و کاوش در دوره های گسترده زمانی را ارائه می دهند.
این کتاب مرجع بصری خیره کننده با تکامل و مهاجرت قدیمی ترین اجداد ما به خارج از آفریقا آغاز می شود. سپس می توانید نقشه های مربوط به جنگ یونان و پارس ، فتوحات مغول ، مسیرهای تجاری قرون وسطایی اروپا و ظهور عثمانی را جستجو کنید. نقشه هایی در مورد استعمار در آمریکای شمالی ، انقلاب علمی ، پیشرفت های ناپلئون و کنترل انگلیس بر هند وجود دارد. در قرن های بعدی موارد بیشتری وجود دارد ، مانند عصر امپریالیسم ، جنگ داخلی آمریکا ، اروپای صنعتی و تحول ژاپن.
این کتاب تاریخ که در طول آن هزاره ها طی می شود ، نمای گسترده ای از وقایع اصلی گذشته ما را به شما ارائه می دهد. با 140 نقشه ، همراه با تصاویر ، جدول اطلاعات و جدول زمانی. در کتاب اطلس تاریخ جهان چیزهای زیادی برای لذت بردن و یادگیری وجود دارد. شما درک درستی از برخی نیروها و جنبش ها در سراسر قاره هایی پیدا خواهید کرد که جهان ما را شکل داده اند.

کتاب اطلس تاریخ جهان

دورلینگ کیندرزلی
دورلینگ کیندرزلی (Dorling Kindersley، که به شکل مخفف DK نیز نوشته می‌شود) موسسه‌ای انتشاراتی در بریتانیا است که به چاپ و نشر کتاب‌های مرجع برای کودکان و بزرگ‌سالان در ۵۱ زبان گوناگون می‌پردازد. این موسسه بخشی از بنیاد پنگوئن راندوم هاوس است که پیشتر از یکی شدن دو گروه پنگوئن و راندم هاوس شکل گرفته بود.این انتشارات در سال ۱۹۷۴ گشایش یافت و گستره وسیعی از موضوعات را از جمله سفر، هنر و صنایع دستی، کسب و کار، تاریخ، بازی، آشپزی، تاریخ طبیعی، و غیره پوشش می‌دهد. دورلی...
قسمت هایی از کتاب اطلس تاریخ جهان (لذت متن)
از اواخر قرن چهارم به بعد گروه هایی انسانی به سرزمین هایی که در گذشته رومی ها حاکمشان بودند مهاجرت کردند. تبار خیلی از این تازه واردها مثل الان ها و هون ها به آسیای میانه می رسید، اما اقوامی دیگر مثل فرانک ها اهل مناطق مرزی امپراتوری بودند. آمدن این مهاجمان دلایل گوناگونی داشت. هون های کوچ نشین برای غارت می آمدند و منطقه را به سرعت در می نوردیدند و هرچه را که می توانستند می بردند. دیگران گرفتار مصائبی مثل قحطی بودند یا تاخت و تاز اقوام دیگر آن ها را از خانه هایشان آواره کرده بود و به هر دری می زدند تا جایی تازه برای سکونت بیابند. مثلا ویزگت ها (گت های غربی) که پیش از آن در جلگه ی دانوب، نزدیک دریای سیاه، زندگی می کردند پیمان هایی با روم بستند و به ازای تامین مزدورانی برای ارتش امپراتوری زمین هایی به دست آوردند. پیش از شروع این هجوم هم قدرت روم رو به زوال بود. این زوال علت های گوناگونی داشت و قحطی، بیکاری، تورم و فساد همگی در آن نقش داشتند. وسعت امپراتوری هم بی تاثیر نبود، چون اداره کردنش را دشوار می کرد و در 285 م. به تقسیم امپراتوری به دو نیمه ی شرقی و غربی انجامید. حمله ها امپراتوری را ضعیف تر هم کردند و وقتی روم در قرن پنجم سقوط کرد رهبران نیروهای مزدور آن قدر جای پایشان را محکم کرده بودند که بتوانند قسمت هایی از امپراتوری را از آن خود کنند.