کتاب جنگ ابدی

The Forever War
کد کتاب : 42473
مترجم :
شابک : 978-6001825996
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1974
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده جایزه هوگو سال 1976

برنده جایزه Nebula سال 1975

برنده جایزه لوکوس سال 1976

برنده جایزه دیتمار سال 1976

معرفی کتاب جنگ ابدی اثر جو هالدمن

جنگ ابدی (1974) یک رمان علمی تخیلی نظامی از نویسنده آمریکایی جو هالدمن است که داستان قابل تأملی درباره سربازان را در حال جنگ علیه تمدن بیگانه معروف به تاوران روایت می کند. این اثر در سال 1975 برنده جایزه سحابی و در سال 1976 جوایز هوگو و لوکوس شد.جو هالدمن کار نویسندگی خود را در حالی که هنوز در ارتش بود آغاز کرد. وی که در سال 1967 به خدمت دعوت شد ، در ارتفاعات مرکزی ویتنام به عنوان مهندس جنگ با لشکر چهارم جنگید. چندین مدال از جمله قلب بنفش به وی اعطا شد. هالدمن اولین داستان خود را در سال 1969 فروخت و از آن زمان بیش از دوازده رمان و پنج مجموعه داستان کوتاه و شعر نوشت. وی برای رمان ها ، شعرها و داستان هایش جوایز سحابی و هوگو و همچنین جایزه یادبود جان دبلیو کمپبل ، جایزه لوکوس ، جایزه ریزلینگ ، جایزه فانتزی جهانی و جیمز تیپتری جونیور را از آن خود کرده است. هالدمن اخیرا پس از سالها تدریس به عنوان دانشیار در گروه نویسندگی و مطالعات انسانی در انستیتوی فناوری ماساچوست بازنشسته شد.
با توجه به زندگی نامه ای که از این نویسنده در اینجا آوردیم، می توان گفت که او در نگارش کتاب «جنگ ابدی» از تجربیات زیسته خویش بهره گرفته است. بنابراین با خواندن این اثر می توانید درک ملموسی از رویدادها و کنش های انجام شده در جهان داستان را بدست آورید.

کتاب جنگ ابدی

جو هالدمن
جو هلدمن (Joe Haldeman‎؛ زادهٔ ۹ ژوئن ۱۹۴۳) نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است. او استاد دانشگاه MIT است.وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون جایزه ادبی هوگو برای بهترین رمان، و جایزه هوگو برای بهترین داستان کوتاه، جایزه هوگو برای بهترین داستان کوتاه، جایزه ادبی هوگو برای بهترین رمان، و جایزه یادبود دیمون نایت شده‌است.
نکوداشت های کتاب جنگ ابدی
In a literature of ideas, The Forever War is a titan: a book filled with mind-bending ideas about relatavistic time-distortion and world-shaking ideas about the futility of war. In today's world, where we think declaring war on abstract nouns like TERROR is a winning strategy, we need THE FOREVER WAR.
در ادبیات ایده ها ، جنگ ابدیت یک تیتان است: کتابی پر از ایده های خسته کننده در مورد تحریف زمان مناسبات و ایده های تکان دهنده جهان درباره بی فایده بودن جنگ. در دنیای امروز ، که فکر می کنیم اعلان جنگ با اسامی انتزاعی مانند یک استراتژی پیروز است ، ما به جنگ همیشه نیاز داریم.
Cory Doctorow

I first read this twenty years ago and have never forgotten the wonder and fury it kindled at the time. Anyone who talks about the glory of war has obviously never read it. A beautifully detailed and intensely personal account of a conflict which lasts for over a thousand years, as told by one grunt who lives through it all.
من اولین بار این را بیست سال پیش خواندم و هیچ وقت تعجب و خشم آن زمان را فراموش نکردم. کسی که در مورد شکوه جنگ صحبت می کند بدیهی است که هرگز آن را نخوانده است. روایتی کاملا دقیق و کاملا شخصی از درگیری که بیش از هزار سال به طول انجامیده است ، همانطور که یک غرغرو گفته است که همه آن را زندگی می کند.
Peter F. Hamilton

The Forever War is not just a great Science Fiction novel, it's a great Vietnam war novel - and a great war novel, without qualification- that is also Science Fiction. A classic to grace either genre.
جنگ ابدیت فقط یک رمان علمی تخیلی بزرگ نیست ، بلکه یک رمان بزرگ درباره جنگ ویتنام است - یک رمان جنگی عالی ، که چون داستانی علمی تخیلی است.
James Sallis

قسمت هایی از کتاب جنگ ابدی (لذت متن)
نوعی ماری جوانا داشتم. تقریبا سه اینچ بود. چوب سیگارش را به کنار بسته ساییدم و روشن کردم؛ بعد از یکی دو پوف اول فهمیدم آنقدرها هم بد نیست. راجرز فقط از سر رفاقت کا می گرفت، اما چهره اش به نشانه ی اینکه خوشش نیامده در هم رفت و آن را پس داد

شانه بالا انداختم، پاسخی لازم نبود، دست کم به آن پاسخی که یونف دائما در گوشمان می خواند. افراد ممتاز و گلچین شدهی سیاره از نظر ذهنی و جسمی، برای محافظت از بشر در برابر تهدید ثوری ها به فضا اعزام می شدند. لعنتیها. همه اش یک آزمایش بزرگ بود تا ببینیم می توانیم از پس ثوریها بربیاییم یا نه.

درست همان طور که توقع میرفت «خیلی خب» دو دقیقه زودتر سوت کشید، اما راجرز و من و دو نفر از اعضای تیم استرینگر باید یک دقیقه مینشستیم تا تیم های ایپوکسی و کف سازی سرپوش گذاشتن روی استرینگر مارا تمام کنند. در حالی که لباسمان خاموش بود، هوا به سرعت سرد شد، اما ما در معنای حقیقی کلمه «غیرفعال» و بی حرکت ماندیم.