کتاب جناب نارنجی وارد می شود

Jenabe Narenji
کد کتاب : 42625
شابک : 978-6004629270
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 100
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : 16 مهر

معرفی کتاب جناب نارنجی وارد می شود اثر علی اکبر زین العابدین

«جناب نارنجی وارد می شود» به زندگی عجیب و غریب، جذاب و مفرح جناب نارنجی و پسرش نارنجک می پردازد. جناب نارنجی هرچند بین آدم ها زندگی می کند ولی درواقع آدم نیست! او از بازماندگان موجوداتی ست که سال ها پیش از سرزمین نارنجستان به اینجا آمده اند و همیشه زندگی شان پر از لحظه های خنده دار و البته تفکربرانگیز بوده است. البته ما نمی دانیم «اینجایی» که «نارنجی» و «نارنجک» به عنوان تنها پسرش در آن زندگی می کنند کجاست! به نظر می رسد نویسنده و تصویرگر هم از این موضوع اطلاعی ندارند، چون به طور مطلق از اینجا حرفی نمی زنند. البته که شباهت هایی بین «اینجا» و هرجای آشنا برای ما، در متن و تصویر زندگی جناب نارنجی و نارنجکش مشخص است. جناب نارنجی برای فهم بهتر این موضوع کمک بسیاری به ما می کند. البته چندان نباید به جناب نارنجی اعتماد کنیم چون این شخص، ما و حتی نویسنده را هم دور می زند و با توجه به خصوصیت نارنجستانی اش، راهنمای مناسبی نیست. درواقع نویسنده ی این سطور هم خوب آگاه است که با نوشتن همین چند خط ممکن است موجب فوران خشم جناب نارنجی شده و خودش را در معرض حمله های او قرار دهد. با این همه، برای من و ما، بد هم نیست که یک نارنجی از نارنجستان به سراغمان بیاید؛ چه سعادتی بالاتر از دیدار و معاشرت با جناب نارنجی! هرچند خود ما، پیش پیش، با رفتن سراغ کتاب «جناب نارنجی وارد می شود»، به سراغ این نارنجی مرموز بذله گوی شگفت انگیز رفته و سعی کرده ایم سر از کارش دربیاوریم. البته بعید می دانم در این مهم چندان موفق شده باشیم. شما هم شانس خودتان را امتحان کنید.
برای اطلاع بیشترتان باید عرض کنیم که «جناب نارنجی وارد می شود» اولین کتاب از یک نویسنده ی ایرانی ست که در مجموعه ی نشر «پرتقال» منتشر شده است و به قطعیت می گوییم که برای دوستداران داستان های فانتزی طنزآمیز و البته طرفداران کمیک استریپ، جذاب خواهد بود!

کتاب جناب نارنجی وارد می شود

علی اکبر زین العابدین
علی‌اکبر زین‌العابدین متولد 1359 است و از سال 1377 نوشتن در حوزه‌ی کودک و نوجوان را شروع کرده و تاکنون کتاب‌های «از کفش حلزونی تا حمام اتوماتیک»، مجموعه12 جلدی «تاریخ ایران» با عنوان «تاریخ عجیب و غریب ایران»، «یک پسر به علاوه کمی پدر»، «ضرب‌المثل‌های تاریخی» و«جام جهانی با بچه‌های ایرانی» به قلم او منتشر شده‌است.