کتاب ترز راکن

Thérèse Raquin
کد کتاب : 51018
مترجم :
شابک : 978-6001051890
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 318
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1867
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 3 مهر

ترز راکن
Thérèse Raquin
  • 15 % تخفیف
    60,000 | 51,000 تومان
  • موجود
  • انتشارات: سینا سینا
    نویسنده:
کد کتاب : 58733
مترجم :
شابک : 978-6008058618
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1867
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 مهر

معرفی کتاب ترز راکن اثر امیل زولا«ترز راکن» رمانی است از امیل زولا ، نویسنده فرانسوی در سال 1868 ، اولین بار به صورت سریالی در مجله‌ در سال 1867 منتشر شد. این سومین رمان زولا بود ، اگرچه اولین رمان بود که شهرت زیادی به دست آورد. قتل و رابطه نامشروع در این اثر دو موضوع بحث برانگیز بوده‌اند.

ترز راکن داستان زنی جوان را روایت می کند که با پسر عموی خود ازدواج کرد. کامیل ، همسر ترز ، بیمار و خودخواه است و وقتی فرصتی پیش می آید ، ترزا با یکی از دوستان کامیل ، لوران ، وارد رابطه ای آشفته و وحشتناک می شود.

زولا در مقدمه خود توضیح می دهد که هدف او در این رمان "مطالعه مزاج و نه شخصیت ها" بوده است. به دلیل این رویکرد جدا و علمی ، ترز راکن را نمونه‌ای از طبیعت گرایی می‌دانند.

ترز راکن برای اولین بار به عنوان نمایشنامه ای در سال 1873 توسط خود زولا برای صحنه اقتباس شد. از آن زمان تا کنون بارها به عنوان فیلم ، مینی سریال تلویزیونی ، موزیکال و اپرا و سایر موارد اقتباس شده است.
در سراسر کتاب به زنجیر ، قفس ، مقبره و گودال اشاره شده است. اینها این تصور را ایجاد می کنند که لوران و ترز در حالت پشیمانی هستند و دچار گناه شده اند. این کتاب اشاره می کند که چگونه آنها همیشه به زنجیرهایی که آنها را به هم متصل کرده‌اند چنگ می زنند. ..

کتاب ترز راکن

امیل زولا
امیل زولا، زاده ی ۲ آوریل ۱۸۴۰ و درگذشته ی ۲۹ سپتامبر ۱۹۰۲، رمان نویس، نمایشنامه نویس و روزنامه نگاری فرانسوی بود. او مهم ترین نماینده ی مکتب ادبی ناتورالیسم و عاملی مهم در گسترش تئاتر ناتورالیستی بود. زولا نویسندگی را در سبک عاشقانه آغاز کرد. او قبل از دستیابی به موفقیت به عنوان نویسنده، به عنوان کارمند در یک شرکت حمل و نقل کار می کرد و پس از مدتی در بخش فروش یک نهاد انتشاراتی مشغول به کار شد. زولا همچنین برای روزنامه های سیاسی مطلب می نوشت. او در سال ۱۸۶۷ و هنگامی که در کار روزنامه نگاری فع...