کتاب ترز راکن

Thérèse Raquin
کد کتاب : 51018
مترجم :
شابک : 978-6001051890
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 318
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1867
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 مرداد

معرفی کتاب ترز راکن اثر امیل زولا

ترز راکن کلید ورود به دنیای امیل زولا و درک آثار اوست. زولا در مقدمه ی چاپ دوم این رمان، برای نخستین بار کلمه ی ناتورالیسم را در ساحت ادبیات به کار می برد و به نوعی مانیفست این مکتب را ارائه می دهد:

«در ترز راکن قصد من مطالعه ی طبع انسان ها بوده و نه منش آنها. من شخصیت هایی را انتخاب کرده ام که تا بیشترین حد ممکن در سلطه ی اعصاب و خونشان باشند و هر عمل زندگی شان را، تهی از اختیار، بنابر جبر تنشان انجام دهند. ترز و لوران حیواناتی انسان گونه اند و نه بیشتر. کوشیدم تا جزء به جزء فعالین ناملموس امیال، استیلای غریزه و اختلالت ذهنی ای را که در پی تشنجی عصبی روی می دهد، در این حیوانات بررسی کنم.»

تاثیر وراثت، محیط و کودکی بر خو و رفتار های انسان در بزرگسالی از جمله مسائلی هستند که زولا در روان و کالبد شخصیت های این رمان می کاود و به بررسی شان می پردازد. این مضامین بعدها شالوده ی مجموعه ی بیست جلدی روگن-ماکار را شکل می دهند.

کتاب ترز راکن

امیل زولا
امیل زولا، زاده ی ۲ آوریل ۱۸۴۰ و درگذشته ی ۲۹ سپتامبر ۱۹۰۲، رمان نویس، نمایشنامه نویس و روزنامه نگاری فرانسوی بود. او مهم ترین نماینده ی مکتب ادبی ناتورالیسم و عاملی مهم در گسترش تئاتر ناتورالیستی بود. زولا نویسندگی را در سبک عاشقانه آغاز کرد. او قبل از دستیابی به موفقیت به عنوان نویسنده، به عنوان کارمند در یک شرکت حمل و نقل کار می کرد و پس از مدتی در بخش فروش یک نهاد انتشاراتی مشغول به کار شد. زولا همچنین برای روزنامه های سیاسی مطلب می نوشت. او در سال ۱۸۶۷ و هنگامی که در کار روزنامه نگاری فع...