کتاب آنچه باید مدیران جوان بدانند

Management
کد کتاب : 53464
شابک : 978-6009870769
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 292
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

معرفی کتاب آنچه باید مدیران جوان بدانند اثر محسن گل‏ پور

کتاب آنچه باید مدیران جوان بدانند نوشته‌ی محسن گل پور، ابتدا تعریف اصولی از یک بنگاه اقتصادی را ارائه می‌دهد و در ادامه به ارائه‌ی مثال‌ها و انتقال تجربیات کاربردی برای همه‌ی مشتاقانی که علاقه‌مند هستند در عرصه راه‌اندازی و مدیریت یک بنگاه اقتصادی قدم بگذارند، می‌پردازد.
یکی از آسیب‌شناسی‌های جدی در حوزۀ کسب و کار، بررسی دلایل تأسیس بی‌رویه‌ی شرکت‌ها و به دنبال آن انحلال و تعطیلی آن‌هاست. هم اکنون ایران در بین کشورهای آسیایی از بیشترین شرکت برخوردار است به طوریکه تعداد شرکت‌های ثبت شده از یک میلیون و سیصد هزار واحد هم گذشته است. از سوی دیگر در انحلال و غیرفعال بودن شرکت‌های تأسیس شده نیز دارای رتبه اول می‌باشد.
امکان دارد ورشکستگی در یک مغازه خرده‌فروشی کوچک که نمی‌تواند اجاره‌اش را بپردازد و به این دلیل بسته می‌شود و یا در یک شرکت تولیدی بزرگ که به دلیل نداشتن پول کافی و زیان‌های مداوم سالانه رخ می‌دهد، اتفاق بیفتد.
کلمات زیادی در ادبیات مالی برای ورشکستگی دیده می‌شود مانند وضع نامطلوب مالی، شکست، وخامت، عدم قدرت پرداخت بدهی و... . اگرچه همه واحدهای تجاری برای دستیابی به موفقیت، برنامه‌ریزی می‌کنند و کارهای خود را به سمت برنامه‌هایشان هدایت می‌کنند؛ اما برخی از آن‌ها برای دستیابی به این هدف دست به کارهای خطرناکی می‌زنند که نتیجه‌ی آن ورشکستگی خواهد شد. مشخص کردن دلیل‌های واضح برای ورشکستگی و مشکلات مالی اغلب کار آسانی نیست. اتفاقات زیادی باعث ورشکستگی می‌شود؛ اما طبق تحقیقات بسیاری که توسط محققین در این زمینه انجام شده، عوامل ورشکستگی را به طور کلی به دو دسته، درون سازمانی و برون سازمانی می‌توان تقسیم کرد.

کتاب آنچه باید مدیران جوان بدانند

محسن گل‏ پور
محسن گل پور سال 1346 در تهران به دنیا آمد. او پس از اخذ مدرک مهندسی مکانیک در سال 1369، همزمان با آغاز فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی به تحصیلات خود در رشته مدیریت ادامه و در سال 2007 به اخذ دکترا در رشته مدیریت توسعه منابع انسانی نائل گشت.در سال 2008 به دعوت مؤسسه JCCME برای طی دوره مدیریتی ژاپنی، عازم آن کشور گردید. او مجددا در سال 2011 به دعوت مؤسسه AOTS عازم ژاپن شد تا دوره مدیریت در بحران را در این کشور بگذراند. مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره و عضویت در هیئت مدیره چندین مجموعه اقتصادی و صنع...
دسته بندی های کتاب آنچه باید مدیران جوان بدانند