کتاب درباره نگریستن

Ways of Seeing
 • 10 % تخفیف
  قیمت : 38,000 | 34,200 تومان

 • موجود
 • انتشارات: بان بان
  نویسنده:
کد کتاب : 5511
مترجم :
شابک : 9782000177999
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 222
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

شیوه های نگاه
Ways of Seeing
 • 10 % تخفیف
  قیمت : 20,000 | 18,000 تومان

 • موجود
 • انتشارات: بهجت بهجت
  نویسنده:
کد کتاب : 13187
مترجم :
شابک : 978-9642763528
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

شیوه های دیدن
Ways of Seeing
 • قیمت : 15,000 تومان

 • تمام شد ، اما میاریمش 😏
 • انتشارات: شورآفرین شورآفرین
  نویسنده:
کد کتاب : 11042
مترجم : زیبا مغربی
شابک : 9786006955278
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1972
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب درباره نگریستن اثر جان برجر

کتاب «درباره نگریستن » جان برجر مجموعه ای از مقالات است که در عین استقلال آن ها از یکدیگر، نمایش دهنده تلاشی واحد برای کشف تبهکاری ها، حقه بازی ها و جنایت های بورژوازی از درون متن هنرهای بصری است .کتاب مصور حاضر، اثری از ادیب و منتقد هنری نامدار انگلیسی است و یکی از مهم ترین متون انتقادی و تأثیرگذار درزمینة نقد هنری است."درباره نگریستن" جان برجر یکی از مهیج ترین و اثرگذارترین کتاب های مربوط به هنر در هنر های بصری است که اولین بار در سال 1972 به عنوان یک مجموعه تلویزیونی از بی بی سی منتشر شد و به عنوان پاسخی به "مجموعه تمدن کنت کلارک" ، که نمایانگر دیدی سنتی تر از کانون هنری و فرهنگی غربی است ،ارائه شد . این سریال و کتاب با طرح سوالاتی درباره ایدئولوژی های پنهان در تصاویر بصری ، زیبایی شناسی فرهنگ غربی را مورد انتقاد قرار می دهد. برجر این توانایی را دارد که از طریق گیج کردن منتقدین هنری حرف بزند. او رهایی دهنده تصاویر است و به محض این که اجازه دهیم نقاشی ها به طور مستقیم روی ما اثر گزار باشند ، ما در موقعیت بسیار بهتری برای یک ارزیابی معنا دار قرار می گیریم. این کتاب از طریق مقاله هایی که به ویژه در مورد نحوه ی ارائه ی تصویر زنان در تبلیغات و نقاشی های روغنی است، به خوانش فمینیستی فرهنگ عامه کمک کرده است . به گفته ی جامعه شناسان ،یاسمین گوناراتامن و ویکی بل ، "برجر ... تأثیر عمیقی در درک عامه از هنر و تصویر بصری داشته است."

کتاب درباره نگریستن

جان برجر
جان برگر (John Berger) منتقد هنری، فیلم‌نامه‌نویس، نویسنده، نقاش، رمان‌نویس، و روزنامه‌نگار اهل بریتانیا بود. وی در سال ۱۹۷۲ به خاطر رمان جی برندهٔ جایزه ادبی من بوکر شد. از ویژگی‌های اصلی آثار برگر می‌توان به رویکرد انتقادی و رادیکال وی در تحلیل آثار هنری، تاریخ و تمدن اشاره کرد که در طیف وسیعی از آفریده‌هایش از مقاله و داستان گرفته تا برنامه‌های تلویزیونی و مستند قابل مشاهده و پیگیری است. در سال ۲۰۱۵ بر اساس یک نظرسنجی که در روزنامه گاردین انتشار یافت...
نکوداشت های کتاب درباره نگریستن
"The influence of the series and the book . . . was enormous . . . It opened up for general attention to areas of cultural study that are now commonplace."
"تأثیر سریال ها و کتاب ها ... بسیار زیاد بوده است. این مسئله توجه عمومی به سمت مناطقی از مطالعات فرهنگی که امروزه رایج است ، گشود."
Geoff Dyer

قسمت هایی از کتاب درباره نگریستن (لذت متن)
حیوانات، با زندگی به موازات انسان، امکان رفاقتی را به او می دهند که با دوستی عرضه شده از رهگذر مراودات انسانی متفاوت است. و تفاوت از آن جا ناشی می شود که این رفاقت به تنهایی انسان همچون یک نوع عرضه شده. چنین رفاقت اعلام نشده ای چنان دو جانبه تلقی گشته که اغلب شخص متقاعد می شود که این انسان بوده که توانایی هم صحبتی با حیوانات را نداشته داستان ها و افسانه ها درباره ی موجودات استثنایی، مثل اورفه که می توانست با حیوانات به زبان خودشان سخن بگوید، از این جا پدید می آید. رازهای تشابه و تمایز حیوان و انسان چه بوده است؟ رازهایی که انسان به محض تلاقی نگاهش با نگاه یک حیوان وجودشان را تشخیص داد.