کتاب در این اتاق ها

In These Room
در این اثر شاعر با تصویرپردازی درخشان به سمت ابداع جهان های شاعرانه ی جدید حرکت می کند که از ویژگی های اصلی شعر زمانه ی ما محسوب می شود و در تقابل با شعری است که تا قبل از این تأثیرپذیری عکاسانه از جهان را تنها وظیفه و کارکرد خود قرار می داد. در شعر جواد مجابی علاوه بر شهری بودن که در شعر هم نسلان دهه ی 40 او همچون احمدرضا احمدی و سپانلو نیز به خوبی دیده می شود، نوعی گرایش به در هم آمیختن مرز بین گونه های مختلف بیان ادبی و غیر ادبی وجود دارد. از همان نخستین دفترهای شعر او، گستره ای وسیع از شعر نیمایی تا سپید، روایی و تصویری به چشم می خورد. در عین حال تأثیرپذیری شاعر از هنرهای دیگر به خصوص نقاشی و موسیقی در این شعرها به خوبی حس می شود.
کد کتاب : 5809
شابک : 978-6002294562
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 258
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 خرداد

معرفی کتاب در این اتاق ها اثر جواد مجابی

مجموعه شعر «در این اتاق ها» سروده ی «جواد مجابی» است. این مجموعه 153 قطعه شعر را دربردارد که در فاصله بین ماه های تیر تا آذر سال 1390 سروده شده اند. عنوان تعدادی از شعرهای این کتاب از این قرار است: «به شاعران عرب»، «مقصود معلوم است»، «با سرعت صد برمی گردم»، «چیزی در این حوالی»، «سفر به پایان می رسد؟»، «خواب میدان زمستانی»، «مرغ خواب مرغ عقل»، «دو روایت از یک تصویر»، «نگفته نامت معلوم است»، «تمثیلی از دو فرهنگ سوگوار»، «این اتاق و آن اتاق»، «یادداشتی از برزویه طبیب»، «صدام یکی دام ز صد دام فرهنگ است»، «چنگ نوازی شاعر نابینا در تالار»، «پیاله هایی در این اتاق»، «سعدیا دور نیکنامی رفت»، «پیرپاتال پست مدرنیست»، «به زنی که احمق تر از خودش بود» و «غزل های پاکستان». شعر یاز این مجموعه: «این کافه ای ست که در آن می نشینیم/ فنجان های معطر که به آرامش می نوشیم/ حرفی ناگفته که با هم از آن می گوییم/ خوابی ست تعبیر شده/ که نه تو دیده بودی اش/ نه من»

کتاب در این اتاق ها

جواد مجابی
جواد مجابی (به انگلیسی: Javad Mojabi)(متولد ۲۲ مهر ۱۳۱۸ در شهر قزوین) شاعر، نویسنده، منتقد ادبی و هنرهای تجسمی، نقاش، طنزپرداز و روزنامه‌نگار ایرانی است. از او آثار متعددی به چاپ رسیده‌است. همچنین برای مدت کوتاهی سردبیر مجله ادبی دنیای سخن بود.