کتاب کیمیای وصال

The Elixir Of Union With Divine Beloved.
کد کتاب : 58396
شابک : 978-9641220527
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب کیمیای وصال اثر محمد شجاعی

کتاب حاوی دو فصل است: فصل آغازین به مباحث مقدماتی چون حیات دنیایی و حیات حقیقی، حجاب های ظلمانی و نورانی، مرگ اختیاری، کمال ادراکات، حیات برتر و پیروی از دین و انسان کامل می پردازد.
فصل دوم در ده بخش منازل سیر و سلوک را تبیین می کند که از منزل یقظه یا بیداری آغاز می شود و با منازل توبه، انابه، مراقبه، قصد، عزم، اراده، ادب، فقر و انسان ادامه می یابد.
نویسنده در یکایک بخش های این فصل، پس از تشریح ماهیت هر منزل و تعریف آن، به ویژگی های سالک و نشانه ها و آثار آن منزل می پردازد و برای تبیین بهتر مباحث به آیات و روایات استناد می کند و به برخی نمونه ها و مصادیق عملی آن ها اشاره دارد.

کتاب کیمیای وصال

محمد شجاعی
محمد شجاعی متولد ۱۳۴۳ در تهران و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. وی دانش آموخته رشته فلسفه از دانشگاه تهران و طلبه دروس خارج فقه است. به علت شیفتگی به فراگیرى علوم دین، پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در زادگاه خود، و بر اثر علاقه به معارف و علوم دینی و ترویج آن، وارد حوزه علمیه تهران شد و سال¬ها در محضر استاد مجتهدی تهرانی و دیگر شخصیت‌های علمی و برجسته آن روزگار همچون علامه حسن زاده آملی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله انصاری شیرازی، آیت الله ممدوحی که از شاگران مرحوم حضرت آیت ا...